Wpis z mikrobloga

Użytkownik @nobodyknows zamieścił dzisiaj [wpis](https://www.wykop.pl/wpis/61310977/2-5-metra-nad-plotem-no-#!$%@?-olimpijczycy-nie-str/) który zaczyna słowami "2,5 metra nad płotem, no #!$%@? olimpijczycy nie straż Graniczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)" a dalej oskarża portal oko press o manipulacje.

Tymczasem:
- W artykule na oko.press nie ma informacji o tym, że kobietę przerzucono "2,5 metra nad płotem".
- @nobodyknows zmyśla informację o "2,5 metra nad płotem". Tworzy fejka a następnie go wyśmiewa.
- Dalej @nobodyknows oskarża oko.press o "chamskie kłamstwa", oskarża onet.pl, przy okazji jeszcze broni TVP. Oczywiście są też sformułowania "lewactwo", "Putin" i tag #bekazlewactwa.
- Artykuł w oko.press wyraźnie informuje, że opisuje wersje zdarzeń przedstawioną przez 29 letnią kobietę z Konga.
- Kobieta ta twierdzi, że została przerzucona przez drut kolczasty na granicy. Nigdzie nie ma informacji o "2,5 metra".
- słowa "2,5 metra nad płotem" są fejkiem wymyślonym przez kłamce @nobodyknows.
- 293 użytkowników plusuje ten wpis promując fejka.

#polityka #okopress #bekazlewactwa #4konserwy #neuropa #fejkimikrobloga

Ankieta dla plusujących:

Czy wiedziałeś, że rozpowszechniasz informację nieprawdziwą (fejka)

  • tak 12.7% (24)
  • nie 16.4% (31)
  • nie interesuj się 70.9% (134)

Oddanych głosów: 189

  • 71
@retall: zaplusowałem sztuczne budowanie współczucia dla nielegalnych imigrantów, którzy mogą z łatwością skorzystać z legalnych dróg dotarcia do kraju i poprosić o azyl. Do tego było tam o widocznym brzuchu w drugim miesiącu ciąży.

Leć na czarno dzbanie
@retall: Rozpowszechniasz nieprawdziwe informacje. Płot na granicy ma 2,5 metra.Sprawdzenie w google nie boli. Poza tym mam prawo plusować to co chcę. I po co wołasz?

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@retall: Nawet jak nie było tak wysokiego ogrodzenia to pisanie takich artykułów bez dowodów zajścia to czysta propaganda. Ci ludzie po drugiej stronie mają telefony i już latałoby w sieci nagranie zajścia. SG to nie SS i za takie coś mogliby porządnie oberwać. Zresztą ufać oko...
@retall: po pierwsze trzeba zobaczyć na jaką wysokość stawiają płoty pogranicznicy bo pisał ten artykuł Polak więc rozróżnia drut kolczasty rzucony na ziemię a płot. A jedyny płot stawiają pogranicznicy
Po drugie WIELE RAZY ZŁAPAŁEM OKO PRESS NA KŁAMSTWIE. Więc i w tym wypadku jestem w stanie uwierzyć że oni kłamią.