Wpis z mikrobloga

Składnia w python, c# lub innych zazwyczaj zostaje taka sama, a tutaj XD


@dexprofen: Każdy framework JSowy też korzysta z tej samej składni. Nie ma różnicy w pisaniu np. pętli for w React, Angular, Vue czy Svelte.

frameworki, całkiem inna zasada tak jakbyś uczył się nowego języka XD


Framework to tylko narzędzie i każdy dev od JSa ze stażem większym niż pół roku Ci to powie ¯\_(ツ)_/¯
@dexprofen: z tym jeszcze się mogę zgodzić :-) ale bez przesady z ta składnią, a pythona to nie wymieniaj ze mu się nie zmienia bo między 2 i 3 spokojnie mozna by nazwe zmienić xD no i w sumie angular2+ wcale sie nie rozni założeniami od aktualnej wersji, react i vue tez w sumie stabilnie. Roznica z backendem jest taka ze masz wiekszy wybór tak naprawdę, a jak juz bierzesz rozne
@enslavedeagle: Można też powiedzieć ze zasada pętli jest taka sama wszędzie ;) A same składnie pisania pętli w js też mogą się różnić jak np. coffescript.
Ogólnie wszystko możesz okreslić mianem narzędzia, ale nie zmienia to faktu że do uzyskania tego samego efektu możesz wykorzystać np. framework bazujący na logice programowania obiektowego albo framework bazujacy na programowania funkcyjnego.
Inne jezyki trzymają to w ryzach, a JS jest w stylu rób co
A same składnie pisania pętli w js też mogą się różnić jak np. coffescript.


@dexprofen: CoffeeScript to nie framework, nie jest nawet JavaScript, tylko osobny język transpilowany do JSa i stworzony wyłącznie żeby zadowolić jakichś masochistów od Ruby czy Pythona.

Ogólnie wszystko możesz okreslić mianem narzędzia, ale nie zmienia to faktu że do uzyskania tego samego efektu możesz wykorzystać np. framework bazujący na logice programowania obiektowego albo framework bazujacy na programowania
@nilphilus: No python miał większa zminę między 2 a 3 ale to nie bylo takie drastyczne. Ogólnie dla przykładu nie szukasz do pracy programisty python 2 albo python 3 XD Jeżeli nie jest projekt specyficzny to szuka się python developera bo python to python. Na froncie wygląda to już inaczej. Szuka się JS, Angular, React, Vue, React native itd. developera :P I teraz jak przychodzą ci kandydaci to są często ukierunkowani,
@enslavedeagle:
CoffeeScript -> wiem że nie framework, chodziło mi o koncepcję że pętla w js nie musi wygladać jak pętla w js ;)

Chodzi głównie w JS o kwestię fajnie bo możesz zrobić wszystko, źle bo możesz zrobić wszystko XD Tak jak wspomniałeś, im bardziej doświadczony programista tym możliwość robienia wszystkiego jest przydatna, ale często ludzie którzy się uczą nabierają trochę złych nawyków bo nie ma jakiś okreslonych ram dla JS.
@dexprofen: ale to mówisz o takich tam klepaczach, spokojnie znajdziesz kogos kto zna django, a pythona na tyle na ile musi. No i ile oczekujesz ze znajomosci podstaw js? Czy jakis kruczkow ktore tak naprawde w codziennej pracy sa zbędne? No i twierdzenie ze js jest gorzej bo ma pare popularnych frameworkow? No kurcze, one sa dobre dla innych zastosowań, wiec nie musisz jednej rzeczy dopasowywać do różnych zastosowań.
@enslavedeagle: No tak język transpilowany, można samemu cos podobnego sobie zrobic oraz są biblioteki obudowujące pętle itd. Ale na JS kombinują takie rzeczy :P Na inne języki już słabo, szczególnie że coffescript ma swoją jakąś rzeszę fanów :D

Ogólnie PM'ka bardzo spoko XD poszłaby za tobą w ogień. Ale wiem o co jej chodziło, bardziej coś w stylu programista to osoba która potrafi programować w każdym języku. Nie jest ważne czy
@nilphilus: Uwierz mi, podstawy :P Te pewne niuanse które są w JS uznaje za rzecz która nie jest zbytnio potrzebna. Po co ci znajomość wszystkich wyjątków w JS skoro to są tak marginalne rzeczy z którymi możesz się nigdy nie spotkać. Podchodzę do tego w sposób fajnie że wiesz ale nie jest to niezbędne.
I tak właśnie chodzi mi o klepaczy którzy mają klapki na oczach i tylko jeden framework, jak
@dexprofen: no to bootcamp po Pythonie duzo z tym po frontowym nie zmieni ;-)

A jak ktos wejdzie po 3 miesiacach i sie nie utopi to zmiana z jednego na drugi framework nie będzie taka bolesna - zwyczajnie kazdy na początku ma trudniej, jak ktoś jest po bootcampie to ma taki potrójny początek, od faktu pracy, bo sam język i sam framework - a często uzywa sie więcej niz jednego na