Wpis z mikrobloga

Takie zapytanie mam dla osób z doświadczeniem turniejowym. Uważacie, że lepiej zacząć wcześniej i nabierać dzięki temu doświadczenia, grać z przeciwnikami, którzy będą grę traktować poważnie, dać sobie okazję do gry na prawdziwej szachownicy. Czy też mając ranking poniżej 1000 na chess.com szkoda czasu i pieniędzy i lepiej zrobić cokolwiek innego?

Oczywiście zakładamy turniej w swoim mieście, bez kosztów dojazdu, hotelu itd., tylko wpisowe.
#szachy #szachowepodziemie/
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r4do5: pewnie zbyt wiele nie zwojujesz z 1000 rankingu ale myślę że warto jeśli te 50zl ci nie zmienia życia, bonusowo turnieje bywają dużym boostem do motywacji nauki w szachy
@r4do5: w szachach doświadczenia turniejowego nie mam, ale byłem na paru turniejach w innych dyscyplinach + nawet na olimpiadach matematycznych i to zawsze jest stres. Warto żeby się przyzwyczaić do tego stresu - kiedyś tam wbijesz wyższy ranking to i na turnieju będziesz pewny siebie, a nie obsrana zbroja i z typem którego normalnie byś pocisnął przegrywasz jak prosiak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@r4do5: z jednej strony warto łazić na takie turnieje, aby nabierać doświadczenia... ale ja w ogóle bym zadał pytanie, czy zrobienie teraz jakiekolwiek kategorii jest dla Ciebie istotne? I czy w ogóle robienie jej jest istotne. Może nabij na necie +1000 i wtedy może spróbuj porobić kategorie?
@SpokojnyLudzik: odpowiedź brzmi: nie wiem. Jak mam dostać sromotny #!$%@? od 7-8 latków, wydać 50zł i nie zyskać nic w zamian to średnio mi się to widzi. Może lepiej wydać 50zł np. na jakąś książkę albo dostęp do materiałów do nauki i w czasie około 20 godzin więcej nauczę się sam w domu niż idąc na turniej?

Ważniejsze jest dla mnie podnoszenie umiejętności i dobra regularna gra niż wbicie rankingu lub
@r4do5: ja mam zamiar pograć online jeszcze kilka lat, zanim ew. będę nabijać jakąkolwiek kategorie (o ile się wcześniej nie znudzę szachami)... po prostu na obecną chwilę nie do końca wiem, po co mi ta kategoria.
@r4do5: jak masz w okolicy turniej jednodniowy, gdzie można wbić kategorię a nie jakieś 10+0 to jak najbardziej warto na każdy iść. Ludzie bez kategorii to możesz trafić na dzieciaka co próbuję szewczyka, kogoś starszego co przyszedł z dzieckiem i prawie nic nie ogarnia a z drugiej strony na takich co już sporo grają online i mają np. 1800 na lichess i wszystkich rozwalają. Nie ma co się kisić w Internecie