Wpis z mikrobloga

Jeśli zwiększysz przedsiębiorcy koszty prowadzenia biznesu to on w pierwszej kolejności przerzuci te koszty na odbiorcę końcowego. Takie są odwieczne prawa rynku.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Uwaga, uwaga. Jak zwiększysz popyt a podaży będzie za mało, to ceny też wzrastają. Mieszkań jest za mało a kredyty przyczyniające się do wzrostu popytu są zbyt tanie. Lokaty są za to też do dupy, więc ludzie żeby "chronić kapitał" albo po prostu zarobić zaczęli się ładować w
Jak zwiększysz popyt a podaży będzie za mało, to ceny też wzrastają.


@Koloses: Brawo. Dlatego też sytuacja na rynku nieruchomości nie wygląda dobrze dla przeciętnego Kowalskiego.

Mieszkań jest za mało a kredyty przyczyniające się do wzrostu popytu są zbyt tanie


@Koloses: Tak. Dlatego trzeba zwiększyć podaż a sztuczne ograniczanie podaży poskutkuje tylko i wyłącznie większym #!$%@? Kowalskiego. Nieruchomości to nie jest dobro jak PS5, że jak wzrośnie jego koszt wytworzenia
Pod wpisem o podniesieniu stóp procentowych połowa wykopków wręcz cieszy się, że ludzie którzy chcieli mieć własne mieszkanie mogą mieć problemy ze spłatą kredytów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piękny wasze obraz, zajadłości i nienawiści.


@PanBulibu: masz racje. Tak samo jak zawistni ludzie cieszyli sie z pekniecia banki mieszkaniowej w USA i nie mysleli o biedbych funduszach inwestycyjnych, maklerach, bankach które straciły pieniadze. Przecież to też ludzie. Nawet
@PanBulibu: czemu banki dają kredyt i czemu ludzie nie pomyślą za nim go wezmą?
Sama zastanawiałam się, ale po analizach różnych ofert i sytuacji, doszłam do wniosku, że to się kupy nie trzyma i poczekam.

Przecież stopy nawet nie doszły do poziomu sprzed pandemii xD ja nie wiem czego ludzie oczekują, że stopy utrzymają się na poziomie 0,1%?
Wystarczy minimalnie podumać i przyjrzeć się trochę.

Poza tym ludzie obecnie biorą rzeczy