Wpis z mikrobloga

poprzedni tydzień

Cześć, czas na kolejne podsumowanie :)

Plan dzialania:


Wynik na tydzień 44 / 2021: 798,31 / 800 zł


Dalszy ciąg odrabiania wrześniowo-październikowych strat, wszystko zmierza zgodnie z przewidywaniami, tudzież obserwacjami rynków. Fundusze dłużne dalej spadaja, ale już nie tak spektakularnie. Przy podwyżkach stóp dookoła jest możliwość, że wkrótce zaczną odbijać się od dna. Czy w przyszłym tygodniu w końcu wyjde na '+' ? Jest szansa.

W tym tygodniu dokupiłem za kwotę 200 PLN


Jednak jeszcze nie wystartował, więc będzie wliczany do puli od przyszłego tygodnia.

W przyszłym miesiącu zostaną mi do dokupienia 2 fundusze akcji (skala ryzyka 6 na 7) i będzie to już koniec kompletowania portfela funduszy inwestycyjnych. Następnym krokiem będzie wyrównywanie wpłat i dobicie do 500 zł zainwestowanych w każdy fundusz. Waham się, czy wstrzymać się z dokupowaniem funduszy dłużnych, czy jednak iść zgodnie z pierwotną strategią, bo to może być dobra okazja do zakupu "w dołku".

tag do obserwowania #odzeradoklasysredniej
#inwestycje #funduszeinwestycyjne #oszczedzanie #pieniadze #finanse , trochę #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
@surveyorONboard: Dlaczego wybrałeś akurat TFI? Z tego co widzę to opłaty za zarządzanie masz w okolicach 2,5% czyli żeby osiągnąć Twój cel na dzień dobry musisz mieć stopę zwrotu 10,5%. Jeśli chcesz mieć jak najbardziej zdywersyfikowany portfel to taki Vanguard Life Strategy masz zdywersyfikowany na cały świat + obligacje z opłatami za zarządzanie 0,25% (DZIESIĘĆ RAZY MNIEJ!).
  • Odpowiedz
serio kupiles 8 fundusyz za 800zł czy to jakaś zabawa?


@BezkresnaNicosc: serio i zabawa. 1 pokazuję, że nie potrzeba dużych pieniędzy na inwestowanie, 2 uczę się i przy ewentualnych błędach spadki tak nie bolą :)

Dlaczego wybrałeś akurat TFI?


@phiq: w lipcu zaczynałem jako kompletny laik i TFi skusiło mnie dostępnością, popularnością (w związku z czym dużą bazą informacji), łatwością zakupu (mBank robi mega robotę), łatwym opodatkowaniem, oraz brakiem prowizji
  • Odpowiedz
@Pr0sty:
Nie robiłem, ale celuję w jakieś 1,6-1,8% rocznie. W przyszły piątek podam dokładne wartości.
Na 100% nie ma żadnych success fee, fundusze dłużne nie pobierają wysokich opłat (oczywiście dalej są duzo wyższe niż w ETF), dodatkowo znalazłem dwa fajne dundusze akcji z oprocentowaniem 0,7, więc nie wydaje mi sie dużo.
  • Odpowiedz