Wpis z mikrobloga

Cierpię od kilku lat na bezdech senny centralny, od 2019 zdiagnozowany. Mam problem z leczeniem. Byłem u 3 pulmonologów prywatnie. Jeden mi powiedział, że się po prostu nie zajmuje bezdechem i #!$%@?, wziął pieniądze za nic. Drugi się zajmował, ale nie mam do niego zaufania, bo on negował bezdech senny centralny, jakby o tym nie słyszał i tylko istniał obturacyjny. Poza tym, była taka sytuacja, że wystawił mi skierowanie na CPAP ale zalecił automatyczny CPAP, a potem byłem u kolejnego i ten z kolei zalecił stałocisnieniowy CPAP (lub ew. ASV), który ostatecznie kupiłem. Ten ostatni więcej się znał ale też mi nie pomógł za dużo, jak mówiłem np, że mam wiecznie chore zatoki i nie mogę oddychać przez nos a mam maskę nosową to zalecił płukanie zatok, co nie pomaga. I w ogóle jest problem, bo ja u niego byłem zdalnie, gdyż stwierdziłem, że #!$%@?ę moje zadupie i dzwonię do topowego na znanylekarz, ale on jest 400km ode mnie i był problem np. żeby mu przesłać dane z aparatu bo on normalnie ma pacjentów przychodzących z aparatem i czyta z karty SD w aparacie. W każdym razie, zalecał mi znaleźć w moim mieście jakiegoś.

Jak sądzicie, szukać w moim mieście, iść do tego co mnie źle diagnozował czy do tego co zdalnie byłem dzwonić?

Mam problem znaleźć w moim mieście, bo jak dzwonie i pytam, czy ten i ten się zajmuje bezdechem to nie wiedzą. Wychodzi na to, że ja mam ryzykować znowu, tracić czas i pieniądze aby mi nie udzielił pomocy.

Aha, da się w ogóle ominąć płacenia za lekarza, jak nie udzieli pomocy?
#lekarze #bezdechsenny #choroby #leczenie #sen
  • 5
@selawi: Elymus repens. Ale jaki to ma wpływ na bezdech? Chodzi o to, że to pomaga przy nieżytach górnych dróg oddechowych? OK, spróbuję, tylko skończę najpierw coś innego co mam na to, sinupret, to mieszanka ziół.