Wpis z mikrobloga

@Patrycja89: Fake to obiecywanie, że leki i terapia coś dają XD A myślę, że wystarczy jeden prosty krok.. gdybym poszedł pobiegać wszystko minęłoby od ręki, w końcu Eksperci z wykopu to jedyne wiarygodne żródło informacji na tym świecie. Nie ma co, muszę tylko zacząć, wykonać ten pierwszy krok, a potem życie stanie się zupełnie inne i w ten oto magiczny sposób nawet @Nwojtek przestanie pić browary.

#heheszki
  • Odpowiedz
@KamilosKamil: No u mnie zadziałało. Biorę wenlę, zaczęłam biegać, medytować, przeczytałam kilka książek o wychodzeniu z OCD/GAD, odcięłam się od toksycznych ludzi w moim życiu i zmieniłam pracę na taką, którą lubię ¯\_(ツ)_/¯ Fakt, zajęło to kilka lat pracy nad sobą (którą nadal kontynuuję), ale lepsze to niż czekanie na cud.
  • Odpowiedz
@Patrycja89: A co jeśli nie wiem jaką pracę lubię? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bieganie, medytowanie - być może pomaga na krótką chwilę ale co z tego jak później wszystko wraca. Obojętnie czy SSRI czy SNRI tak mnie zamulało, że bym poszedł chętnie spać nawet o godz. 14 i wstał rano. Na czytanie książek nie mam siły. A toksyczni ludzie? Wystarczy usunąć konto na wykopie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Kodzirasek

Brałem do tej pory z marnym skutkiem:

1. Duloksetyna - zwiększa uwalnianie serotoniny i noradrenaliny
2. Pramolan - Należy do inhibitorów wychwytu zwrotnego monoamin (nie wiem co to znaczy xD), NIE hamuje
wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny
3. Escitalopram - zwiększa uwalnianie serotoniny

+ nie wiem czy działa:
1. Sulpiryd

+ działa:
1. Pregabalina (np. Egzysta) na objawy somatyczne: mrowienie

Natomiast:
Agomelatyna - NIE wpływa na wychwyt monoamin, zwiększa uwalnianie noradrenaliny
  • Odpowiedz
@KamilosKamil: Też biorę Duloksetyne i będę szukał jakiegoś pomocnego leku czy Ty łączysz te wszystkie leki ? Jeśli bierzesz Duloksetyne to który jeszcze ? Tzn jakbyś to opisał? sama dulksetyna działa zbyt słabo na Ciebie czy zamula Cię lub masz anhedonie ze musisz tez brać inne leki?
  • Odpowiedz
@Kodzirasek aktualnie Pramolan + Pregabalina + Sulpiryd. Jestem pewien, że działa tylko pregablina, bo nie odczuwam już tak dużego mrowienia. Co do reszty to bardzo wątpliwe działanie, bo nastrój mam bardzo często tragiczny i się nie poprawia.
  • Odpowiedz
@KamilosKamil: Ja to i to jak narazie Duloksetyna działała ale tez pracowałem nad sobą medytacja robi swoje bo same leki to tylko dodatek.Myśle że najważniejsze jest nasze nastawienie.

W ogóle jakbyś porównał Duloksetyne i pregabaline? Czy po Dulo nie czułeś nic a pregabalinie np lepiej się czujesz? Bo Dulo to ssri a pręga ssri wiec wiec po Dulo na początku pamietam ze wszystko mi się chciało i miałem powera do działania.Napisz
  • Odpowiedz
@Kodzirasek

Duloksetyna być może była do pewnego stopnia ok (trochę poprawiała nastrój) ale dyskwalifikuje ją, bo po niej cały dzień spałem i kawa nie pomagała. Nic z tym nie mogłem zrobić.

Pregabalina działa na objawy somatyczne. W moim przypadku na mrowienie. Nie wpływa natomiast na nastrój.
  • Odpowiedz
@KamilosKamil: spoko. ja sie na poczatku gdy zaczałem leczenie kilka razy naciąłem. teraz dzwonie po aptekach i pytam o najtanszy lek z daną substancją bo jednak rocznie bym duzo przepłacił kupując bez rozeznania
  • Odpowiedz