Wpis z mikrobloga

Chciałbym w maju/czerwcu pojeździć kilka dni (5-7) zwiedzając Bałkany (Serbia/Bośnia/Czarnogóra). Myślę o opcji samolot + wypożyczenie auta na miejscu. Macie jakieś sprawdzone pomysły jak to rozegrać? Dokąd najlepiej polecieć (z Gdańska, ewentualnie Warszawy), jak zaplanować tripa autem? Wycieczka ma być bez pośpiechu, tzn. nie ma parcia żeby zobaczyć jak najwięcej i jak najszybciej. Będę wdzięczny za wszelkie rady:)
#podroze #podrozujzwykopem #balkany #serbia #bosnia #czarnogora #tanieloty
  • 10
@florekflorek: z Polski bezpośrednie połączenia masz chyba tylko do Chorwacji ew. Czarnogóry więc może być lipa. Musiałbyś też znaleźć wypożyczalnię, która pozwala na wyjazd autem za granicę (pewnie większość pozwoli, ale za dodatkowe szekle). Kwestia czy to się stanie opłacalne. Nie rozważałeś pojechania własnym samochodem?

Jak coś to możesz się zainspirować moimi trasami:

Bośnia
Czarnogóra / miejsca po drodze

Chorwacji nie mam, ale robiłem mniej więcej: Split > Dubrownik > Makarska
rozważałem, ale nie wiem czy mnie za bardzo nie przetyra taka podróż. Poza tym, to z góry po 2 dni w jedną stronę w plecy.


@florekflorek: teraz w sumie ogarnąłem, że ty chcesz na to 5-7 dni przeznaczyć. To faktycznie za mało na kilka krajów, skup się na jednym. Czarnogórę objechałem w 5 dni tak jak na mapie, ale to było intensywnie. Bośnię zrobiłem w 7. Z północy to faktycznie lepiej