Wpis z mikrobloga

#wosk #wosksojowy #wykopuczy #rozpuszczalnik #chemia #kanalizacja
Mirki!
Czym rozpuścić wosk sojowy? Prawdopodobnie mam przyblokowaną rurę od toalety właśnie woskiem sojowym. Próbowałem wszelkich środków do kanalizy dostępne na rynku w ilościach absurdalnych wręcz. Woda spływa bardzo powoli. Najlepiej byłoby podgrzać mocno wodę w rurze, ale nie mam absolutnie nie to pomysłu. Wlewanie wrzątku w ilościach hurtowych prędzej sprawi, że toaleta pęknie. Spirala też nie daje. Ktoś ma jakiś pomysł jak to załatwić?
lordgargu - #wosk #wosksojowy #wykopuczy #rozpuszczalnik #chemia #kanalizacja 
Mirki!...

źródło: comment_16363918857uJkCGfwcRqWbF4GJWA2j3.jpg

Pobierz
  • 13
ja znalazłem info że aceton, oraz że alkohol izopropylowy. z tym zę aceton może chyba uszkodzić rurę bo jest dość agresywnym rozpuszczalnikiem. Najlepiej to by było wziąć troche tego wosku sojowego i popróbować różnymi rozpuszczalnikami.
@Niemagiczny
Aceton, izopropylowy alkohol, różne rozpuszczalniki wypróbowane.

@tygry
O! O terpentynie nie pomyślałem ani nie trafiłem na pomysł.

@Niemagiczny
Moja ex w pracowni zrobiła małą manufakturę świec sojowych i wszelkie resztki po laniu świec najprawdopodobniej szły do toalety.

@RRybak
60 stopni byłoby lepsze. A jaki masz pomysł na podgrzanie tego w rurze? Nalać gorącej wody to nie problem, ale ona za wolno spływa i jest chłodzona przez to, co jest w rurze.
@lordgargu: bo jesteś mądry gość. jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to zrobić podciśnienie jakoś, ja ostatnio przetkałem dużą gumową przetykaczką jak mi plastikowa kostka do kibla wpadła i się zaklinowała ( ͡° ͜ʖ ͡°) jestem ciekaw co zrobił by w twoim przypadku hydraulik, bo na pewno mają jakieś swoje sztuczki