Wpis z mikrobloga

@dominik949:
Ja mam malinę (4b) z sambą. Myślałem czy nie kupić SSD, ale miałem pendrive i stary hdd. System postawiłem na pendrive, dane mam na hdd. Wszystko działa.
Ja mam malinę (4b) z sambą. Myślałem czy nie kupić SSD, ale miałem pendrive i stary hdd. System postawiłem na pendrive, dane mam na hdd. Wszystko działa.


@Bpnn: @dominik949: ja mam system na SSD i 4TB Seagate Backup Plus HUB na dane. Malina z SSD startuje i pracuje o niebo lepiej niż z karty. Przy czym system na pendrive może szybko pendrive wykończyć, bo kontroler nie jest przystosowany do takiej
@geuze: NAS to overkill w moim przypadku. Mam obecnie pendrive 256GB i kodi czasem się potrafi crashować streamując po ftp, dziś będę aktualizować do 19.3 i zobaczę czy problem występuje dalej ale myślę już o powiększeniu storage.

Czemu pendrive to padaka? Prędkość odczytu to dużo więcej niż bitrate filmów które oglądam.
Czemu pendrive to padaka? Prędkość odczytu to dużo więcej niż bitrate filmów które oglądam.


@dominik949: w teorii tak, w praktyce to różnie bywa + jeżeli będziesz dużo korzystał to się zwyczajnie wysypie prędzej czy później.
@dominik949: u mnie też system na SSD 128. Do tego WD red 4GB w obudowoe zewn. Jakby mniej wystarczyło pomyślał bym o jakimś SSD 512. Ten WD działa już ponad rok. Wcześniej green padł po roku.