Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki i Mirabelki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dzisiaj mam dla was polędwiczki drobiowe w sosie koperkowym z kluseczkami i surówką

Porcja dla 2 osób:

Polędwiczki drobiowe około 300 g wkładam do mniejszego garnka, zalewam wodą, dodaję soli, zagotować 3 minuty i od razu zlać na sitko, przelać zimną wodą.
Na patelni na maśle zeszklić 1 mniejszą cebulę pokrojoną w kostkę, dolać śmietany kremówki 200 ml, dodać wcześniej sparzone polędwiczki, posiekany koperek 1 pęczek, sól i pieprz do smaku, zagotować i zaciągnąć delikatnie zawiesiną z mąki i wody, od razu zdjąć z ognia. Gdy sos jest zbyt gęsty to dolewamy odrobinę wywaru z ugotowanego mięsa.

Surówka:
Pokrojony pomidor, rzodkiewka, papryka, cebula, kapusta pekińska, ogórek, całość wymieszałem z majonezem doprawiając solą i pieprzem.

Kluski:
Do 1 kg ugotowanych zmielonych ziemniaków dałem 1/4 kostki rozpuszczonego masła, 20 dag skrobi ziemniaczanej, 1 jajko, całość dokładnie wymieszałem. Uformowane małe kluski gotuję w osolonej wodzie , po trzech minutach od wypłynięcia są gotowe. Dziurkę w klusce robię okrągłą końcówką drewnianej dużej łyżki.
Gdy ciasto nie jest zbyt gęste to dosypać odrobinę więcej skrobi.

.
#kuchniafreed
#mieso #zdrowenawyki #dietabezdiety #egg #pysznosci #jemzdrowo #jedzenie #zdroweprzepisy #obiadek #kolacja #pycha #wiemcojem #smacznego #przepisy #leckeressen #motywacja #kolacja #redukcja #przepis #essen #pysznejedzenie #obiad #salad
rafal-kielpinski - Witajcie Mirki i Mirabelki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Dzis...

źródło: comment_1636893916t1q6n8VlUXwarjWqhlKAf9.jpg

Pobierz
  • 2