Wpis z mikrobloga

@MizoginLu: przejrzałam trochę próśb z okolicy.

"Pani Anastazja marzy o nowym linoleum o rozmiarze 1,25x2,5m." To cholerne linoleum wraz z płytą osb do naprawy podłogi jest kluczową potrzebą, dodatkowo żywność, ubrania, środki czystości.

Rzeczywiście, roszczeniowość jak diabli.

Nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Niektórzy naprawdę potrzebują podstawowej pomocy.
Przez was zaczęłam przeglądać te szlachetne paczki w okolicy i w sumie nie było tak strasznie, chociaż jak widziałam „po odjęciu kosztów leków i mieszkania w rodzinie zostaje 680 zł na osobę” to miałam mieszane uczucia, ale znalazłam pana Tomasza, mieszkańca DPS po udarze i bez rodziny co potrzebował kilku ręczników i pościeli, a miesięcznie zostawała mu jakaś stówka, w specjalnych upominkach natomiast miał wpisany czajnik elektryczny żeby moc sobie robić herbatę…
Znacie może jakieś inne akcje charytatywne, gdzie się takie paczki przygotowuje? Jakieś dla seniorów czy dzieci na mikołaja?


@seraphee: tak, bylo na mirko jakiś czas temu, Święty Mikołaj dla seniora
https://swietymikolajdlaseniora.pl/
chociaż w tym roku już za późno bo zapisy się skończyły. Sama biorę udział, bo też wolę pomagać seniorom z domu opieki (nawet jak mają rodzinę) niż patologii, a często ich potrzebami były słodycze, książki, swetry czy kapcie, czyli raczej
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
Sama miałam wtedy 21 lat, utrzymywałam się całkiem sama i pomyślałam że oni chyba z konia spadli że mam się jeszcze dokładać do laptopa dla zdrowego (wg opisu) byka lat 22.


@caslin: bieda i problemy rodzinne idą często w parze z chorobami psychicznymi, nieporadnością życiową i podobnymi. Takim też warto pomagać, ale trzeba dawać wędkę, a nie rybę. Np. opłacić jakiś kurs.
@Sloneczko: Byłem wolontariuszem 10 lat temu i było to dobrze zorganizowane, celem była pomoc najbardziej potrrzebującym. Ale społeczeństwo się przez ten czas zdążyło trochę wzbogacić, zwłaszcza biednym jest łatwiej przez 500+, 13., 14., wysoką minimalną i brak windykacji do jej wysokości, to oczekiwania rosną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz mniej bym miał entuzjazmu, żeby w tym pomagać.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@YouCanCallMeBillieGates: i myślisz, że osoby nieporadne życiowo, albo z depresją sobie coś takiego ogarną... Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie problemy mogą mieć inni, bo sami takich nigdy nie zaznali. Najgorsze jest wychowanie w pato rodzinie, które robi z ciebie mentalną kalekę. Ja się sam uczyłem żyć dopiero po 20., bo przez poprzednie 10 lat prawie mnie nie wychowywali, tylko unikałem ojca alkoholika, a matki zazwyczaj nie było.
@MizoginLu: Skoro już ruszamy temat. Po pierwsze w szlachetnej paczce występuje kryterium dochodowe które w tym roku i tak jest za wysokie według mnie,(chodź z tego co widzę niektóre rejony moją w nie i tak #!$%@? ). W tym roku na 10 moich spotkań zdecydowałem się na 4 rodziny, mój rejon wychodzi z założenia że lepiej mniej ale dla tych co potrzebują, niestety ostatnio paczka zmienia się w wyścig szczurów, który