Wpis z mikrobloga

USTAWA z dnia 1 października 2021 r. o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym.

Art. 4

2)cena lokalu mieszkalnego, w przeliczeniu na 1 m2
powierzchni użytkowej lokalu
mieszkalnego, nie przekracza kwoty stanowiącej iloczyn średniego wskaźnika
przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2
powierzchni użytkowej budynków
mieszkalnych oraz współczynnika 1,2 – w przypadku gdy kredytu tego udziela się w celu
pokrycia wydatków ponoszonych w związku z nabyciem prawa własności lokalu
mieszkalnego, którego kredytobiorca nie jest pierwszym nabywcą, lub którego nabycie
nie następuje od podmiotu, który ten lokal wybudował w ramach prowadzonej
działalności gospodarczej.

Są już gdzieś te wskaźniki? Widziałem wpis jakichś expertow wykopowych że 5k z metra a sam nie mogę znaleźć.


#nowylad #nieruchomosci #wkladwlasny ##!$%@? #nowywal #doplaty #ustawy #finanse #ekonomia
  • 12
  • Odpowiedz
@ExTc: przecież za 5k za metr to teraz często w miasteczku powiatowym nic się nie kupi. W sumie nie zdziwiłbym się, jakby to tak zrobili, żeby w praktyce nie dało się z tego skorzystać.
  • Odpowiedz
@ExTc: ja widziałam tabelkę to były tam różne kwoty za m2 (w zależności od miasta), ale chyba nie dokopię się do tego :( w każdym razie pamiętam tylko że Kraków miał zaskakująco niską cenę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@ExTc: Dla warszawy:
Wartość wskaźnika przeliczeniowego dla województwa mazowieckiego z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy oraz dla miasta stołecznego Warszawy w 2021 r. przedstawia się następująco:

za okres 01.10.2021 r. - 31.03.2022 r.

dla województwa mazowieckiego z wyłączeniem miasta stołecznego Warszawy 4 359,39 zł,
dla miasta stołecznego Warszawy 7 509,24 zł.

https://www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/wskaznik-przeliczeniowy-kosztu-odtworzenia-1m2-powierzchni-uzytkowej-budynkow-mieszkalnych2
  • Odpowiedz
@Rockman7: no chyba że wprowadzą zapowiedziane podatki które będą dotkliwe, one mogą spowodować obniżki cen mieszkań.

Bo jak rozumiem udzielane kredyty to aby to się opłacało brać i opłacało udzielać takiego kredytu to cena przykładowo 7003 za M2 powinna być za mieszkanie w stanie do wprowadzenia, bo gdzie taki kredytobiorca dodatkowo dostanie 50k-100k kasy na remont
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dinor913: Te kwoty razy 1.2

nie przekracza kwoty stanowiącej iloczyn średniego wskaźnika

przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2
powierzchni użytkowej budynków
mieszkalnych oraz współczynnika 1,2
  • Odpowiedz
@ExTc:
Przy MDM deweloperzy omijali te limit dając np obowiązkowe miejsce postojowe za 100 k albo mieszkanie za 300 k balkon za 100 k, teraz pewnie też się rozwiązania znajdą.
  • Odpowiedz