Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym się nauczyć programować w Pythonie. Mam duże doświadczenie w programowaniu sterowników PLC i podstawowe w programowaniu w C++. Chciałbym zmienić branżę z PLC na programowanie zdalne i wydaje mi się że Python w tej chwili jest dobrym wyborem. Od czego w takim razie polecilibyście zacząć? Jakieś kursy online mają sens? Jakieś ksiązki? Czy robić od razu zbiór zadań i próbować samemu skleić składnie? Da się załapać pracę na początek mając pojęcie o programowaniu ale słabe o konkretnym języku?
#programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Marval:
Python to dobry język ale jeśli chcesz pracować to ucz się javascriptu. W javascripcie masz możliwość wykonania całej aplikacji czyli części przeglądarkowej + serwerowej.
W pythonie będziesz miał tylko serwerową. W JS szybciej wystartujesz z jakimś własnym miniprojektem który będziesz mógł pokazać światu i pracowdawcy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kiciek wręcz przeciwnie, bardzo mi leży programowanie PLC ale niestety w tej branży zarobisz dużo tylko jeżdżąc po świecie. Po 8miu latach stwierdzam że juz bym wziął coś na miejscu, a PLC siedząc na miejscu też się da ale kasa jest słaba.
  • Odpowiedz