Wpis z mikrobloga

W Irlandii wlasnie wyszedl nowy raport zgonow.

Za okres sierpien-pazdziernik 2020 bylo 178 zgonow.
Za ten sam okres w 2021 przy 90% zaszczepienia sa 453 zgony.

Czyli 275 (150%) zgonow wiecej niz w roku poprzednim bez szczepionki.

https://www.hpsc.ie/a-z/respiratory/coronavirus/novelcoronavirus/surveillance/weeklyreportoncovid-19deathsreportedinireland/COVID-19_Weekly_Death_Report_Website_v1.5%2018112021.pdf

#bekazpandemi #koronawirus #koronastats #szczepienia #irlandia
jinnoman - W Irlandii wlasnie wyszedl nowy raport zgonow. 

Za okres sierpien-pazdz...

źródło: comment_1637435965aPW1MBbPlkdE9kDurvmLkd.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@jinnoman: Niezły cherry picking, czemu korzystasz z tak wąskiego okresu czasowego skoro masz tak dużo danych? Od Marca 2020 do października 2020 było 1915 zgonów. W 2021, czyli w roku w którym weszły szczepionki, za ten sam okres czasu jest 892. Czyli ~215% zgonów więcej było w 2020.

#bekazpandemi #wybieramdanektoremipasuja
  • Odpowiedz
@Raix:

Niezły cherry picking, czemu korzystasz z tak wąskiego okresu czasowego skoro masz tak dużo danych?


Biore pod uwage okres gdzie zaszczepienie bylo juz na znaczacym poziomie.

Od Marca 2020 do października 2020


Dlaczego akurat taki okres wybrales? Przeciez szczepienie zaczelo sie w styczniu.
  • Odpowiedz
@jinnoman: Ja wybrałem największy okres w którym możemy bezpośrednio porównać miesiące z 2020 i 2021. Czyli metodologia taka sama, ale zakres większy. Szczepienie zaczęło się w styczniu, ale dopiero od 12 tygodnia (koniec marca) mamy 100% zaszczepień w grupie 80+ po pierwszej dawce i ok 50% po drugiej. W styczniu praktycznie nie było zaszczepionych Irlandczyków.
Raix - @jinnoman: Ja wybrałem największy okres w którym możemy bezpośrednio porównać ...

źródło: comment_1637584377fAZMaT2jQRIZIfWxSCzspU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jinnoman: Chery picking to to wybieranie z zbioru tych charakterystyk które nam się podobają. Czyli w Twoim przypadku wybranie tylko pewnego okresu. Ja uwzględniłem wszystkie dane które można podpiąć pod Twoją metodykę porównywania miesięcy z lat 2020 i 2021. Uwzględniłem wszystkie możliwe miesiące które można porównać, czyli marca do października, bo z stycznia i lutego 2020 nie ma żadnych danych, a listopad się jeszcze nie zakończył.
  • Odpowiedz
@Raix:

Szczepienie zaczęło się w styczniu, ale dopiero od 12 tygodnia (koniec marca) mamy 100% zaszczepień w grupie 80+ po pierwszej dawce i ok 50% po drugiej.

Chery picking to to wybieranie z zbioru tych charakterystyk które nam się podobają. Czyli w Twoim przypadku wybranie tylko pewnego okresu.


To ty sobie wybierasz charakterystyki, ktore ci sie podobaja. W tym wypadku okres i grupe.

które można podpiąć pod Twoją metodykę porównywania miesięcy
  • Odpowiedz