Wpis z mikrobloga

@Huntington_: No kolego, mam dla ciebie złe wieści, ceny kart #!$%@?ły w kosmos ze dwa lata temu, nic nowego nie dostaniesz w tej cenie.
Jakiś czas temu AMD RX 6600 XT miał być budżetową opcją, ale nie wiem jak im poszło i czy nadal się opyla.
@Elec: Jak tak oglądam to strasznie ośmieszyłem się z tą ceną, ale myślałem że może coś fajnego się znajdzie. Nie gram w jakieś wymagające tytuły wot, farming, mount blande, ale dać za karte tysiaka i nie mieć już żadnej możliwości na przyszłość to #!$%@?ówka.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Huntington_: ja mialem plan zmienic lapka na nowszego, moj obecny y700 z gtx960m daje rade, ale w nic nowszego nie pogram. Dlatego kupiłem xboxa - na razie w fazie testów uzywke xboxe one za 500zl. Przejde single playery z game passa to go za rok opchne i kupię series s za rok nowke za 1000 i wtedy mi te biedne 500gb miejsca starczy
@Huntington_: w tych pieniądzach kupisz nowego GTX1050 lub jak się trafi promo to może 1050ti - ale taka karta to bieda okrutna, słabsza niż stary gtx960 (jedyny plus, że z nowszej generacji i mniej się grzeje itd). Używane koło 600 chodzą, co nadal jest (wg mnie) o 300 za dużo ;)

Jedyna opcja w dzisiejszych czasach - jechać na zintegrowanej i dać sobie spokój z graniem w lepsze gierki niż minecraft,
@hrumque: może to ceny są normalne a tylko waluty zeszmacone utrata wartości. Nie jest może też tak że.jakies.komponenty z których produkuje się karty graficzne mają zastosowanie w innych zaawansowanych produktach przemysłu naprzyklad militarnego? To by wyjaśniało znaczące wzrosty cen-obnizenie podaży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Togira_Ikonoka: nie. Czipów graficznych nie używa się do niczego innego niż do kart graficznych (a te co prawda do kopania kryptowalut się wykorzystuje), ale ceny są absurdalne nawet nie ze drogie ale w stosunku do innych (równie skoplikowanych w produkcji) komponentów komputera - np procesorów, płyt głównych czy pamięci. Po prostu ceny kart wywaliło w kosmos i tyle.