Wpis z mikrobloga

Planuje kupić Hadesa i zastanawiam się nad platformą - PS5 vs Switch. Akurat na Switchu jest dobra promka (70 zł, na PS5 103 zł), a mi przydałaby się gra do grania w podróżach świątecznych.

Stąd pytanie - czy gameplay Hadesa nadaje się do max 30 minutowych posiedzeń? Wiem, że to roguelike, więc intuicyjnie bym powiedział że tak. Takie gry wolę ogrywać na Switchu, bo i w pociągu pogram i w łóżku. Jednak gdy gra wymaga dłuższych sesji to jednak ps5 będzie wygodniejszą platformą.

#hades #ps5 #switch
  • 17
@ethics: W przyszłym roku pewnie XSX wjedzie jak po weselu będę miał wolną gotówkę żeby Starfielda ograć, ale jak słusznie zauważył @Ayessare , Xlocka pod pachę z TV nie wezmę do kibla ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Cinkito: Dzięki, tak właśnie myślałem. W takim razie wjedzie Hadesik na Switcha
@Celinka95: Dużym ułatwieniem jest to, że gra sejwuje postępy przy wejściu do każdej komnaty. Nie musisz jej wyłączać dopiero po skończeniu runa, można też w trakcie. Każda platforma będzie dobra, bo to nie jest uber wymagająca gra sprzętowo.
@hekktik: bo gra jest ładna, kolorowa i ma fajnych bogów i to tyle. Ktoś kto nigdy w roguelike nie grał szybko się od niej odbije. I dobrze.

Poza tym gra jest martwa i nie wspierana.
@Exxan: To nie jest prawdą imo. Gra jest bardzo przystępna jak na rogalika i cały czas odkrywa jakąś nową zawartość, tak więc nie pojawia się znużenie, że ciągle robi się to samo. Dla mnie Hades i Dead Cells to były jedyne gry z elementami roguelike, które z przyjemnością skończyłem (w Dead Cells niestety zabrakło już skilla do platyny ;)).