Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Po trzecim podejściu mogę już całkiem polecić nową piekarnie w Krokusie - Pana Piekarza. Nie wiem czy to najlepsza piekarnia w okolicy, ale powiem szczerze, że Bracia mi się już przejedli, z Adamka chleba się jeść nie da, Buczek/Awiteks są no... zwykłe, Piekarnia Mojego Taty mnie zwyczajnie rozczarowała, a jeździć przez pół miasta żeby zjeść "naturalny chleb 60zl/kg" no to... nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tanio nie jest, ale za 6zl całkiem przyzwoity, choć niewielki, bochenek albo drożdżówka wielkości kołacza. Bardzo domowo to wszystko smakuje i dlatego mi chyba tak pasuje. Chleb z ziemniakami ma skórkę pachnącą jak u babci ()

Jednocześnie dla mnie wciąż po najlepszy chleb trzeba się wybrać poza Kraków, ale wciąż szukam ideału w pobliżu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#krakow #chleb #pradnikczerwony
  • 13
@powaznyczlowiek: To i ja się podzielę moimi obserwacjami.
Najlepszy chleb z masowej produkcji: Chleb Ulman, ja go kupowałem w Lewiatanie ale do znalezienia jest też gdzieindziej pewnie.
Najlepszy "fancy" chleb: Chleb z cheddarem, drogi jak #!$%@? ale ale mógłbym go zjeść cały na raz.
Najlepsze pączki: piekarnia U Braci, zjecie z malinami i wam pitok odleci ze szczęścia.
Najlepsze słone przekąski: Pan Piekarz w Krokusie, nawet dzisiaj jadłem sakiewke góralską i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: a ja myślałem że pan piekarz jest tylko na Witosa w Carrefour. Bo tam mają piece z tego co widać.
Kiedyś kupiłem dla testu i moja różowa stwierdziła że bez szału.
Tylko ja od dwóch lat piekę sam.
Nawet był moment żeby otworzyć piekarnie ale ja lubię w nocy spać no i nie umiem utrzymać jakości.
Czasami chleb wychodzi na ,6+ a czasami na 4 mimo że robię tak samo.