Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Najbardziej wstydliwa rzecz w moim życiu to fakt, że prawie 24 lvl i nigdy nie pracowałem - nie przepracowałem nawet jednego dnia. Od skończenia liceum wykręcam się, że studia, nauka.

Niedługo kończę magisterkę, ale potem nie znajdę pracy bez żadnego doświadczenia w jakiejkolwiek pracy. Mój jedyny pomysł to zrobić doktorat i zatrudnić się na uczelni. Ale to by wymagało jeszcze kilka lat nauki, a rodzice już niechętnie patrzą na utrzymywanie mnie - mogliby wyrzucić mnie z domu.

Wszyscy w moim wieku, których znam pracują od około 5 lat, nawet na pół etatu (fizycznie lub w branży), ale zawsze to jakieś doświadczenie, odkładanie na emeryturę do ZUSu czy oszczędności, wyjazdy na wakacje itd.

Lata policealne minęły mi tak szybko (zwłaszcza ostatnie prawie 2 lata zdalnej nauki), że nie mogę uwierzyć, że mam prawie 24 lvl. Czuję się, jakbym dopiero co skończył szkołę. Poza studiowaniem zajmowałem oczywiście się siedzeniem w internecie, czytaniem książek (prawie 200 sztuk), oglądaniem (ponad 1600 ocenionych filmów na imdb, kilkanaście seriali), jazdą na rowerze, chodzeniem do lasu.

Samo wykonywanie tych czynności i spędzanie w ten sposób czasu podoba mi się i uważam, że żyło mi się całkiem dobrze, ale teraz doskwiera mi obawa o przyszłość oraz presja społeczna ze strony znajomych i rodziny spowodowana postrzeganiem mnie jako wałkonia (oczywiście słusznie)

#przegryw #gorzkiezale #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a38e2c865c2f000a08a263
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Normalnie znajdziesz prace typie. Zwłaszcza teraz przy końcówce studiów łatwo załapać się na płatne staże, ale lepiej się żalić na wykopie i filmy oglądać. Widzę, ze już masz w płakach bycie wiecznym studentem XD mam nadzieje, ze rodzice cię sprowadza na ziemie
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem podobnie, ale też zacząłem się obawiać i postanowiłem poszukać pracy. Chyba najtrudniej znaleźć tą pierwszą. Ostatecznie w wieku 23 lat pracowałem i zaocznie się uczyłem, z czego przed 23 rokiem życia spędzałem czas na tak zwanym neetowaniu. Dobrze wspominam te czasy, o wiele lepiej od obecnych. Teraz jednak mam pieniądze i mogę sobie pozwolić na własne zachcianki i dokładanie się do budżetu domowego. Teraz mam 24 lata, za kilka