Wpis z mikrobloga

tl;Dr W IT nie brakuje programistów. Brakuje dobrych programistów.

Przed chwilą skończyła się firmowa pogadanka z szefostwem. Jeden z tematów to "będziemy zatrudniać w Indiach". I nie, nie chodzi o cięcie kosztów. Po prostu nie możemy znaleźć ludzi o dobrych skillach w Polsce. Nawet jak kandydaci przyjdą do nas na rozmowę zachęceni stawką, to większości z nich musimy odmówić współpracy właśnie że względu na przeciętne umiejętności.

#programista15k
  • 48
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mtosny: nie możecie znaleźć dobrego programisty w Polsce więc będziecie szukać w Indiach? Powodzenia, tam będzie 1000 x trudniej xD
@majkkali: oczywiście ze sie znajdzie, grunt żeby szukać wśród takich co wcześnie wyjechali z Indii
  • Odpowiedz
"będziemy zatrudniać w Indiach". I nie, nie chodzi o cięcie kosztów. Po prostu nie możemy znaleźć ludzi o dobrych skillach w Polsce. Nawet jak kandydaci przyjdą do nas na rozmowę zachęceni stawką, to większości z nich musimy odmówić współpracy właśnie że względu na przeciętne umiejętności.


@mtosny: A to się #!$%@? zdziwicie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mtosny: firma w której pracuje ma biura na całym świecie, jest także SBO w Indiach, gdzie po kilku latach udało się złożyć całkiem dobre teamy, które robia robotę, ale wymagało to dużo pracy i wysiłku, aby znaleźć odpowiednie osoby, więc ostudził bym zapał szefostwa ;)
Jak coś to znam dobrego. Net owca co robi Azure/mikroserwisy. Jest też chętny do przeprowadzki do Europy jakby szefostwo chciałoby zasponsorowac wizę ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@programista15cm: ja trafiłem do obecnego korpo to miałem w sumie rozmowę z rekruteren co przedstawił oferte(byłem z polecenia znajomej co siedziała wtedy w finansach) potem z moim przyszłym managerem przez telefon.
Później standardowy behavioralny test star czy jakoś tam, czy jest się ogolnie dobrym współpracownikiem i jak podchodzisz do problemów (na jakąkolwiek pozycje byłby ten sam, tylko z innymi osobami - w zalezności od lokalizacji), a po tym jeszcze rozmowa z
  • Odpowiedz