Wpis z mikrobloga

Przeczytaj to, bo warto!

Kurczak czy orzeł??

Bóg przemawia do nas w bardzo prosty sposób, wszędzie zostawiając swój podpis i zdrową naukę. Daje radość w pojmowaniu prawdy i w odkrywaniu jej, umożliwiając nam widzieć, to co niewidzialne dla świata z betonu.
Dziś pyta Ciebie, z którym ptakiem mógłbyś się utożsamiać.

Z kurczakiem czy orłem?

Kurczak to ptak żyjący z pochyloną głową, zajęty jest wygrzebywaniem dziobem śmieci na podwórku, biega, szukając robaków, resztek jedzenia i kawałków kukurydzy. Żyje sobie w grupce, razem z kumplami, przywiązany do ziemi.
Skupia wzrok na rzeczach tego świata, skrobiąc w ziemi, by przeżyć, nie podnosząc głowy, żeby zobaczyć co się dzieje u góry. Zjada przydzielony pokarm i jeszcze szuka czegoś do zjedzenia na podwórku. Żyje ograniczony ogrodzeniem i to jest dla niego normalne. Grzęda to najwyższy "pułap" na jaki może się wzbić.

Kończy swoje życie często na talerzu lub np. w budce z rożnem koło ulicy, obok swojego dawnego kumpla z zagrody.
Orzeł wygląda i zachowuje się inaczej. Głowę ma wzniesioną w niebo, ostrym wzrokiem przeszywa chmury. Jego natura, to wolność, wie, że nie może żyć w niewoli na podwórku, jak kurczak.

Żeby być szczęśliwym i wypełnić swój życiowy cel, musi mieć wolność i wznosić się na szeroko otwarte przestrzenie wśród chmur na niebie. Sprawia wrażenie samotnika, bo niewielu ma odwagę wzbić się na taką wysokość, ale on nie troszczy się o to, bo w jego naturze nie leży wmieszanie się w tłum i przystawanie do większości, żyjącej na ziemi, a zdobywanie przestworzy.

Do tego został stworzony.

Unosi się na skrzydłach wiatru, wysoko nad chmurami. Podmuch wiatru, który dostaje się pod jego wyciągnięte skrzydła, unosi go jeszcze wyżej. Z okrzykiem zwycięstwa i wolności unosi się do nieba, aby spotkać tam, takich jak on, którzy wzbili się do tego miejsca, opuszczając swoje gniazda.

I tu nie ma już, żadnych statusów, sztywnych, dzielących rozporządzeń, plotek, zazdrości, marudzenia, narzekania i zagrody. Tylko wspaniała społeczność w otwartej przestrzeni.
Uwielbienie, cuda, dary Ducha Świętego i wspaniała wolność, są tu codziennością. Nudna, monotonna rutyna, systemu religijnego "podwórka dla kurczaków" jest już na zawsze przeszłością dla tych, którzy zaufali Bogu.
Iz 40:31: "Ale ci, którzy oczekują PANA, nabiorą nowych sił; wzbiją się na skrzydłach jak orły, będą biec, a się nie zmęczą, będą chodzić, a nie ustaną."

Więc, którym ptakiem się czujesz? A którym chciałbyś być?
Chcesz żyć jak kurczak, czy szybować w przestworzach jak orzeł?

Zmień swoje życie w 1 tydzień!

#przegryw #depresja #samotnosc #blackpill #feels #takaprawda #zycie #wiara
  • 6
@Seboy: Fajnie napisane twoje?
Szczerze mówiąc tłumaczenie z Biblii tysiąclecia bardziej mi się podoba ;)
Iz 40
On dodaje mocy zmęczonemu
i pomnaża siły omdlałego.
30 Chłopcy się męczą i nużą,
chwieją się słabnąc młodzieńcy,
31 lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły,
otrzymują skrzydła jak orły:
biegną bez zmęczenia,
bez znużenia idą.
Edit: kumplu gdzie byłeś tyle czasu? Ostatni wpis/komentarz ponad 5 lat temu
@Seboy: Oo w społeczności której stronę masz na profilu? Chętnie poszukam was na fb, ale najpierw mam jedno pytanie.
Kim jest dla was Chrystus? Uprzywilejowanym człowiekiem jak w Krk/prawosławiu, archaniołem Michałem jak u świadków jechowych, tylko środkiem do zbawienia dla ludzi danym przez Ojca jak u wielu protestanckich pastorów na yt z USA? Z powodu tego pytania nie należę do żadnego kościoła, ani zboru.