Wpis z mikrobloga

Witam,

Mam dwa pytania. Prosta apka, ale mimo wszystko potrzebuje jakiś error handler + pomysł na budowanie endpointów.
Nie ma tego wiele, ale jako że nie pracuję w branży nie mam wyczucia jak najlepiej wyjść z tego.

Stack: redux, React

1. Co do łapania błędów z api, i informowania użytkownika.
- Hooki i w każdym osobnym własny state do loading error ?
- Thunk i trzymanie info w reduxie ?
- czy może coś zewnętrznego, tostify ?

2. Endpointy. Mam calle zarówno do api z ficzera który mam zaimplementowany w apce, jak i auth firebase no i oczywiście pobieranie i wysyłanie.

- Ma ktoś może jakieś info / artykuł jak budować taką kompozycję endpointów. Chodzi mi o kwestię co jak apka nagle zacznie się rozrastać - coś na wzór takiego generatora. Np klasa z konstruktorem która łapie jakąś akcję z endpointem zaw np nazwę enda i nazwę akcji. Nie wiem jak to ogarnąć.

Chciałbym robić jakieś kroki na przód, ale duże zastrzeżenia mam do syfu jaki generuje pisząc kod.

Macie jakieś sprawdzone sposoby ?

#react #javascript #programowanie #handling #errors
  • 2
@NiewzruszonaMasa: podaje prosty przepis

1. Zrob sobie osobny plik z wlasnymi wyjatkami
2. Polap wszystkie prawdopodobne wyjatki z twoich frameworkow/narzedzi i rzucaj wyjatkami z utworzonego pliku
3. zrob na koncu middleware jakieś globalne lapanie wyjatkow, gdzie:
3a. wyjatki z twojego pliku traktuj jako biznesowe, widoczne dla użytkownika: Nie ma takiego pliku, nie można wpisać takiej wartości
3b. wyjątki, które nie obsłużyłeś wyświetlaj jako "błąd wewnętrzny" i zachowaj go dla siebie