Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czesc, chce się przeprowadzić do #wroclaw i myślę nad kupnem mieszkania tam, więc #nieruchomosci dla zasięgu. Problem jest taki że średnio ogarniam miasto lokalizacyjnie.

Wiem, gdzie nie chce mieszkać: odpada Jagodno, Psie Pole i Krzyki. Miałem okazję tam poszwedac się i nic fajnego, ciasno i drogo. Nim pojadę znów do Wro to minie trochę czasu. Na mapie fajnie wygląda Brochów i Leśnica, jest pełna infrastruktura i zielono dookoła. Szczególnie w Lesnicy tak się wydaje. Duża odległość do centrum nie jest problemem bo jestem mobilny. Zresztą i tak szukam czegoś na obrzezach. Ważne by była infrastruktura (sklepy, szkoły, stacja pkp jakby auto walnęło, siłownia)

Jak się żyje na tych osiedlach? Ktoś może się wypowiedzieć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a72f22596226000a57a154
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 22
  • Odpowiedz
Duża odległość do centrum nie jest problemem bo jestem mobilny


@AnonimoweMirkoWyznania: jesli myslisz, ze jak masz auto to jestes mobilny i mozesz szybko przemieszczac sie miedzy dwoma punktami to blad.

Brochow spoko, ale mniej bezpieczny niz np. Gaj
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Leśnica fajna, ale jak masz pracować gdzieś w centrum Wrocławia to samochód ci w niczym nie pomoże, bo jest tylko jedna droga i zawsze jest na niej gigantyczny korek. Jest za to tramwaj, więc jak się nie boisz komunikacji miejskiej to nie ma tak źle.

Jak nie chcesz się pakować do centrum to z takich spoko lokalizacji do mieszkania na obrzeżach Wrocławia, które są w miarę dobrze skomunikowane to Gaj,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: rozważałeś Wojszyce (ew. Gaj, Ołtaszyn)? Bliskie sąsiedztwo z Jagodnem, ale bym się tym póki co nie przejmował. Nie jest nasrane blokami przede wszystkim.

Sklepy:
- 2x biedronka, 1x Lidl, dodatkowo jakieś pomniejsze + osiedlowe. Apteka, dentyści, fryzjerzy, poczta, paczkomaty - wszystko pod ręką.

Szkoły:
- wiem, że jest podstawówka przy Przystankowej, a kawałek dalej przedszkole - nie interesowałem się tematem, bo nie był to dla mnie priorytet. Podobno buduje się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: z tą odległością leśnicy od centrum bym uważał, bo w normalnych porach tak szybko się autem nie dojeżdża do centrum.
Brochów do mieszkania spoko, stacja kolejowa na miejscu w razie co może pomóc problemy z regularnymi dojazdami do pracy czy szkoły
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ziom zobacz jak duze jest psiepole i ze pod ta nazwe podpadaja osiedla jak rozanka czy karlowice. Wybacz ale tylko ktos #!$%@? i to ostro, zamiast zamieszkac na karlowicach pchalby sie na lesnice czy brochow. Psie pole to nie jest tylko polnocno-wschodni kraniec miasta.

Co do lesnicy, aktualnie trwa poszerzanie kosmonatuow i idzie to dosc dobrze, ale ulica jest dluga i to potrwa jeszcze sporo czasu. Warto przemyslec ten temat.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Gaj osobiście polecam, jest infrastruktura, jest komunikacja, jest zielono (niby zabudowania z początków bumu budowlanego, ale daleko im do zabetonownia typowego dla współczesnej patodeveloperki i chowu klatkowego). Może być trochę problem z rynkiem pierwotnym, ale mnie np. w ogóle on nie interesował. Natomiast powiedzmy sobie szczerze, bajki o bliskości centrum i szybkich dojazdach zostawmy bajkopisarzom (z drugiej strony słyszłaem osobiście opinię, że trasa Żerniki/Złotniki to blisko centrum i tylko 18min,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Pilczyce też spoko, mieszkałem 2 lata. Z jednej strony Lotnicza i tramwaje, z drugiej Królewiecka. Zielono też jest, szkoły, sklepy, siłownie, gastro.

Zależy tez ile hajsu masz na to mieszkanie. Myśląc o komunikacji takiej dalszej, to warto wziąć pod uwagę Żerniki czy Leśnicę, ale ze względu na Koleje Dolnośląskie. Do Głównego w max 15 minut. Ja mieszkając 2 lata w Smolcu jadąc KD zaoszczędzałem dużo czasu, bo 10 min i
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: no rzeczywiście średnio ogarniasz miasto.

Wybrałeś dwie dzielnice z najgorszym możliwym dojazdem w godzinach szczytu; z Leśnicy do centrum jest jakieś 1-1,5 w jedną stronę autem, a z Brochowa 45minut do godziny, ale coś za coś, bo tam łatwiej o przysłowiowy #!$%@?, nie ma i nie będzie asfaltu, no i poza PKP nie ma tam praktycznie komunikacji.

Lepiej szukaj czegoś w pobliżu A8, bo chociaż zaoszczędzisz 1,5h życia dziennie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zacznijmy od tego czego oczekujesz, kawalerki, mieszkania 50m? I od tego ile masz pieniędzy.

Jesteś w stanie wydać na kawalerkę prawie 500k? Albo na mieszkanie 50m 600k? Bo jak nie to pogódź się z Jagodnem. Leśnicę odradzam, chyba, że chcesz mieszkać w Leśnicy tak dosłownie, a nie że tam sypiać i często bywać we Wrocławiu.

I pamiętaj, że dojazd autem gdziekolwiek we Wrocławiu to męczarnia a nie żadna mobilność czy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ok kolego,
po pierwsze to się naucz krasnalowego,
po drugie:
jeśli chodzi o leśnicę to co z tego że jesteś mobilny? spiderman jesteś czy masz helikopter? jeśli nie musisz co chwila do miasta i korki ci nie przeszkadzają to ujdzie
jeśli chodzi o brochów, drugą co do wielkości dzielnicę cyganów, no to ma klimacik, buduje się tam dużo nie jest totalne zadupie
jeśli chodzi o krzyki, to po pierwsze to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałem chwilę w Leśnicy- w godzinach szczytu (i nie tylko) dojazd do rynku może zająć godzinę z czego najgorzej jest w samej Leśnicy przez dużą ilość przejść dla pieszych. Z tego powodu wolałem zasuwać na nogach na zakupy i z powrotem, bo po Leśnicy praktycznie nie da się jeździć autem. Tak w skrócie to nie polecam- siedlisko kiboli, co noc jakieś wrzaski.
  • Odpowiedz