Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie. Skąd ci wszyscy ludzie mają tyle pieniędzy? Zawsze myślałem że dobrze zarabiam #programista15k z tej strony. Co miesiąc mam z 15 do 20 tysięcy złotych na czysto w wieku 32 lat a ludzie dookoła mnie kupują mieszkania, domu, meble za kilkaset tysięcy złotych. Przecież żeby mieć zdolność kredytową na 3 mieszkania to trzeba mieć umowę o pracę a nie b2b i trzeba zarabiać naprawdę dużo

Oglądałem sobie dzisiaj #bogatydombiednydom I skąd ci bogaci mają tyle pieniędzy? Jakiś pendel z żoną z instasia ma chałupę za milion, facet jest wysportowany (ma czas na trening) ma dziecko (czas) i ogólnie wszystko w pyte. Skąd??? Tylko dzieciakow ma bogatych rodziców? @freak-0 pisał że pracował z tym gościem. Jak to jest możliwe? Oświecisz mnie proszę? R

Co nie oglądam telewizję (a rzadko) to sobie myślę jak to możliwe że średnia pensja w Polsce to 6000. Tyle nieruchomości nad morzem, tyle mieszkan w Warszawie, tyle kamienic w Krakowie. Skąd?!

Kradzież? Lewe fundusze? Bogaci rodzice po pgrach? Pucki w Niemczech?

#pracbaza #korposwiat #gospodarka #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61aba432596226000a57e4dd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie....

źródło: comment_1638647338Anl83VY9OMLpiW9mh6mXxC.jpg

Pobierz
  • 81
via Wykop Mobilny (Android)
  • 68
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja też pracuje jako programista na etacie. Z drugiej strony mam kumpla który bawi się w IT, napisał coś swojego i sprzedał za 150k zielonych, a do tego firma która kupiła jego soft zatrudniła go jako szefa do tego projektu za ponad 20k.
Ziom ma 24 lata. Nagle w jeden miesiąc z zarobków z drobnych zlecen dostal 600k w gotówce i 20k miesięcznie ¯\_(ツ)_/¯

A jak nie to jak powiedzmy
@CXLV: Jest inaczej. Za kaczyzmu najlepiej to widać, że jest przyzwolenie na bardzo wysokie opodatkowanie pracy. Co jest sprzeczne z logiką, bo akurat praca to jest ostateczna i najmniej wydajna forma pozyskiwania pieniędzy. I nawet jak jest gdzieś debat na temat poziomu życia, to zawsze poruszana jest kwestia zarobków, a nigdy nie jest poruszana kwestia tego ile kto ma na chwilę obecną. Z tego powodu dochodzi do takich absurdów, że jak
@fegwegw: Program 500+ jest tego przykładem. Dodatkowo jak musisz się dorobić, to musisz też więcej zarabiać i z tego powodu płacisz znacznie większe podatki. Człowiek który nic nie ma jest spychany w kredyty, które też są znacznie droższe od zakupu dobra za gotówkę. Pomyśl sobie dlaczego nie możesz sobie odliczyć kosztów życia od podatku? Przecież takie przepisy mają firmy.
@AnonimoweMirkoWyznania: >Oglądałem sobie dzisiaj #bogatydombiednydom I skąd ci bogaci mają tyle pieniędzy? Jakiś pendel z żoną z instasia ma chałupę za milion, facet jest wysportowany (ma czas na trening) ma dziecko (czas) i ogólnie wszystko w pyte.

Chałupa za milion to jakieś 3k raty kredytu. Dwie osoby zarabiające po 6k i już spokojnie jeszcze starczy na fajne autko i wyjazdy.
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest podstawowy rak internetu, ludzie pokazują coś czego naprawdę nie mają (kredyt, wynajem) a inni bezkrytycznie na to patrzą i zazdroszczą.

Zazwyczaj to wynajem, kredyt, leasing wszystko pod korek czyli na granicy możliwości finansowych.

Pokazują w telewizji taki program Damy i wieśniaczki. Zazwyczaj dama ma fancy mieszkanko w Warszawie i jakąś furę i mnóstwo bezsensownego dobytku (buty, ubrania) realnie na kredyt albo własność sponsora, a wieśniaczka ma zapuszczony dom