Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję bardzo modafinilu, ew. armodafinilu albo innego środka o podobnym działaniu. Nie, kofeina nic nie daje.

Mam zaawansowany, nieleczony bezdech senny centralny (AHI >35) i nie jestem w stanie funkcjonować przez nadmierną senność w ciągu dnia. Nie jestem w stanie pracować w pracy ani nic innego robić.

Leki nasenne mi nie pomogą, bo ja mam nadmierną senność przy prawidłowej (ponad 8) ilości przespanych godzin. Dzisiaj np. spałem co najmniej tyle i bardzo źle się czuję.

Nie jest leczony, bo mam CPAP ale go nie toleruję, mam problemy z zaśnięciem z nim, zdejmuję maskę jakoś w nocy a nawet jak mam ją, to nie pomaga. Jedyne co mogę spróbować co mi przyszło do głowy, to kupię na dniach maskę na nos i usta, bo mam na nos a mam problemy z oddychaniem nosem często (chroniczny katar), ale wątpię bardzo, żeby to pomogło. A u pulmonologa nie leczę się bo nie mam u jakiego, byłem już u paru i w ogóle okazuje się, że większość się nie zajmuje bezdechem. Byłem nawet u jednej zdalnie (z miasta 400km ode mnie) na top na znany lekarz, ale nie wykazywała się zbytnim zaangażowaniem, nic mi nie poradziła jak mówiłem, że CPAP nic nie daje, zalecała irygację zatok na katar, która nie pomaga i były śmieszne problemy, że nie miałem jej jak danych z CPAP dostarczyć, bo wysłałem jej emailem dane z karty SD ale nie ogarnęła aby to otworzyć jakimś badziewiem i zaleciła mi umówienie się do lekarza z mojego miasta.

Jedyne wyjście jakie widzę, na jakie jestem zdolny, poza samobójstwem, to modafinil. Jeżeli ktoś ew. widzi jakieś inne wyjście, to chętnie wysłucham.

Jeżeli ktoś mnie chce uchronić przed samobójstwem, to teraz jest dobry moment.

#modafinil #nootropy #bezdech #bezdechsenny #medycyna #bezsennosc #przegryw #choroby #pomocy
  • 31
Fajnie się to czyta, że jeden Mirek chce pomóc drugiemu tak bezinteresownie :)
@blargotron trzymaj się brachu! Nie znam totalnie tematu choroby, ale jakbys potrzebował pogadać czy jakąś inną pomoc to dawaj znać
@maximus481: Dzięki. W większości są tutaj mili ludzie.

Choroba polega po prostu na tym, że zatrzymuje się oddech na kilkanaście sekund w nocy, w wyniku tego nie masz normalnego snu (głębokiego), mózg jest chronicznie niedotleniony i mimo, że niby śpisz, to jesteś bardzo niewyspany, czasem tak, że przysypiasz w ciągu dnia (tym bardziej jak masz jak ja pracę siedzącą przy komputerze). Plus jakieś inne problemy np. migreny.

Są 2 przyczyny tego
@blargotron dzięki za opisanie!
Mogę zapytać parę pytań? (jak chcesz możesz na priv odpowiedzieć jakby to było zbyt prywatne)
Ile masz lat, w jakiej części Polski mieszkasz i co robisz w życiu? (praca/hobby)

Wiem, że to głupio zabrzmi i wiele osób się zniechęca do alternatywnych metod, ale słyszałeś kiedykolwiek o oddychnaiu wim hofa? Myślę, że jeżeli skrupulatnie byś robił to przez tydzień + kąpiele (albo prysznice jak nie masz innej opcji) w
@maximus481:

Ile masz lat, w jakiej części Polski mieszkasz i co robisz w życiu? (praca/hobby)


32, Toruń, jestem programistą Python backend / devops. Hobby to tak trudno powiedzieć, w różnych okresach życia różne a ostatnio tak nie bardzo. Ale nauki ścisłe (szczególnie fizyka, matematyka, computer science), programowanie i inne zabawy z komputerem, projektowanie 3D, gry komputerowe, kino, animacja, muzyka i rysunek. W najbliższym czasie chciałbym pouczyć się rysowania, wrócić do grafiki
@blargotron polecam wima hofa, nawet na yt znajdziesz najprostszy tutorial od niego, a jak się wkręcisz to warto Wykupić kurs za parędziesiąt $$. Sprawdź sobie codziennie przez tydzień, i daj znać czy pomoże! Polecam rano, na pusty żołądek :)

W takim razie raczej na brak kasy nie narzekasz, także nie zniechęcaj się, dużo jest kiepskich lekarzy ale jak możesz to plac jakiekolwiek sumy i próbuj od jednego do drugiego, uwierz mi, że