Wpis z mikrobloga

Dzwonił dziś do mnie doradca kredytowy z #openfinance z ofertą bezpłatnej konsultacji aktualnej umowy kredytu hipotecznego (bo mam se kredycik, który Open Finance pomógł mi ogarnąć). Zapewne będzie gadane, że można przenieść kredyt do innego banku. Jest to pewnie dobra strategia w momencie gdy stopy wyjebią ostro do góry. Ale czy to napewno dobry moment, by już teraz przenosić kredyt gdzieś indziej? Wydaje mi się, że rynek jeszcze nie zareagował na niedawne podwyżki stóp, a stopy i tak mogą skoczyć
#kredythipoteczny #kredyt #stopyprocentowe
  • 7
Ale czy to napewno dobry moment, by już teraz przenosić kredyt gdzieś indziej?


@SuperStefan: Jeżeli są w stanie znaleźć opłacalną ofertę to zawsze jest dobry moment, najwyżej kiedyś zrobi się to jeszcze raz.
Bo jeśli marże spadną jeszcze niżej za 2-3 miesiące to pewnie dobrze jest te 2-3 miesiące poczekać


@SuperStefan: Albo za 3 miesiące zmienić kredytodawcę jeszcze raz. A na pewno warto posłuchać co maja do zaoferowania bo na razie to gadka o niczym.
@SuperStefan: Opłacalność refinansowania nie zależy od wysokości stóp procentowych, ale od różnicy w parametrach cenowych nowej i aktualnej oferty. Jeśli różnica jest niewielka to prawdopodobnie nie będzie to opłacalne. Wynika to z kosztów wiążących się z refinansowaniem - wyceną nieruchomości, ubezpieczeniem pomostowym, a także ewentualną prowizją i produktami dodatkowymi, których koszt często jest skumulowany w początkowym okresie.

Analizując dane historyczne można zauważyć niższe marże w czasach, gdy WIBOR był wyższy. Nie