Wpis z mikrobloga

"Wszystko co polskie jest moje:
niczego się wyrzec nie mogę.
Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne."

W 2018 roku obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości a 3 lata później samorząd Stolicy próbuje wymazać nazwisko jednego z kluczowych ojców II RP. (°°

#warszawka, #neuropa, #bekazlewactwa
BezDobry - "Wszystko co polskie jest moje: 
niczego się wyrzec nie mogę. 
Wolno mi by...

źródło: comment_1639115603rFROUhaG6xGEja8YluRmJM.jpg

Pobierz
  • 41
@madmrzaz: moim zdaniem dla prawdziwego patrioty prawdziwym problemem jest PIS, szalejąca inflacja, brak jakichkolwiek stosunków międzynarodowych skłócenie nas praktycznie z całym światem oraz wojna Polsko-Polska a dla ciebie to tylko nazwy ulic i jakieś gowno znaczące pomniki XD nie każdy patriota musi śpiewać rotę chodzić do kościoła i bezkrytycznie pałować się do swojego narodu XD ( to, że ktoś krytykuje swój kraj nie czyni go ojkofobem)
@Ama-gi: No i należy ich za to krytykować, Piłsudskiego też krytykuję. Za to Dmowski miał w swoim programie takie rzeczy, że jednak niespecjalnie chciałbym, aby go gloryfikowano.

ocenianie ludzi którzy żyli 100lat temu według dzisiejszych standardów to głupota.


@szasznik: Akurat np. antysemityzm był złym poglądem i wtedy i dziś, to nie tak, że wtedy ludzie o tym nie wiedzieli. Wiedzieli, tylko Dmowski nie wiedział.
A sam Dmowski, mimo że miał wkład w odzyskanie niepodległości, zdecydowanie kryształową postacią nie był, delikatnie mówiąc. Mówienie prawdy o historii to nie jest jej wymazywanie, wręcz przeciwnie, to demitologizacja historii.


@TenTypZez: To co? Znikają też "Aleje Jerozolimskie" albo wszystkie ulice "Piłsudzkiego"?


Przecież tam też znajdziemy "niekryształowość" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Dawkins_Wszechwiedzacy: A do jakich postaci historycznych odnoszą się Aleje Jerozolimskie, czy Wojska Polskiego?

Jeśli chodzi o Piłsudskiego, to też bym po nim nie płakał, choć jest zbyt wielkim symbolem w polskiej świadomości jeszcze, aby to się wydarzyło. No i przede wszystkim - to Rondo Dmowskiego znane ostatnio było głównie z dwóch rzeczy - Strajku Kobiet, zapamiętanego jako obywatelska solidarność i bunt przeciw włądzy, oraz Marszu Niepodległości, zapamiętaneego z wandalizmu i szczucia