Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k - mieliście sytuację, że podczas rozmowy rekrutacyjnej do nowej firmy zdajecie sobie sprawę, że chyba jednak nie chcielibyście pracować dla danej firmy?
Jeśli tak, co robicie w takiej sytuacji? Mówicie wprost, że rezygnujecie, czy np. dajecie zaporowe oczekiwania finansowe albo nie rozwiązujecie zadań testowych?
  • 13
@w9rT_wv_bIAn37l nie tylko programiści mogą znaleźć się w takiej sytuacji. Ja jak jakiś czas temu zmieniałem pracę, to w takich sytuacjach grzecznie czekałem do momentu rozmowy o wynagrodzeniu, wysłuchałem propozycji i odpowiadałem coś w stylu "Jeżeli zaczynacie od tak niskiej propozycji, to nawet nie podejmuje negocjacji. Dowidzenia"
I miałem nadzieję, że pomogłem następnemu kandydatowi.
@w9rT_wv_bIAn37l: w sumie raz tak miałem, kiedy aplikowałem do firmy wiedząc że górne widełki to sporo mniej niż aktualnie zarabiam. spore korpo które nabrało pierdyliard hajsu z VC. niestety moje argumenty nie zdały się na nic, HR-ówka nie drgnęła nawet o grosz więc grzecznie podziękowałem za dalszą rekrutację ¯\_(ツ)_/¯

aha, w ramach tej niższej stawki jeszcze chcieli mi wrzucić oncalle za free więc tymbardziej nie chciałem tej roboty
@w9rT_wv_bIAn37l: Miałem tak raz, po prostu powiedziałem w rekrutacji, że się wycofuję.

w sumie raz tak miałem, kiedy aplikowałem do firmy wiedząc że górne widełki to sporo mniej niż aktualnie zarabiam. spore korpo które nabrało pierdyliard hajsu z VC. niestety moje argumenty nie zdały się na nic, HR-ówka nie drgnęła nawet o grosz więc grzecznie podziękowałem za dalszą rekrutację ¯_(ツ)_/¯


@villager: Nie kumam, to po co aplikowałeś?
@w9rT_wv_bIAn37l:

- przy robieniu formalności pracodawca chce, żebym załatwił sobie badania lekarskie "na lewo" bo mu się nie chce podpisywać umów z przychodniami
- papiery na BHP też dali mi do podpisania, że niby już odbyłem co też źle wygląda
- chaos organizacyjny. Nikt nic nie wie kiedy i jak zaczynam
- nawet nie ogarniają jak się moje stanowisko nazywa

A firma oferuje grube $$$, więc to Januszowe podejściem tym bardziej
@w9rT_wv_bIAn37l: + jeszcze zapis że zgadzam się na śledzenie co robię w pracy na komputerze, bo oprogramowanie śledzące chcieli wgrać. Kamera w komputerze miałaby być zawsze włączona xDDD
+ jeszcze zapis że zgadzam się na śledzenie co robię w pracy na komputerze, bo oprogramowanie śledzące chcieli wgrać. Kamera w komputerze miałaby być zawsze włączona xDDD


@Aryo: o #!$%@?, to ja bym zwyczajnie w świecie nawet nie potrafił w ten sposób pracować