Wpis z mikrobloga

@Yakooo: Nie wiem ja pytam o:
* Co to jest pod? Trochę drążę, np. ile kontenerów w środku. To jest ultimate pytanie i odsiewa 90% kandydatów. :D
* Jak masz sobie apkę, frontend, backend i baza danych to jak rozplanujesz deployment na kubernetesie?

I w sumie tyle, na drugim pytaniu coraz bardziej drążę, np. A co jak będę chciał mieć jakiś storage, jak przyjąć duży ruch, jak zeskalować, jak deployment zrobić.
@yggdrasil: minimalnie sens ma przynajmniej jeden ale czy kube API przyjmie pustego poda to nie wiem bo nigdy mi do głowy nie przyszło sprawdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) lepiej mi powiedz gdzie w tym pierwszym pytaniu był haczyk, chodzi oto że ludzie wkładają dużo kontenerów do jednego poda czy co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a co do procedury startu poda to nie chce
@bruuh: Gdzie napisałem, ze eliminuje ludzi po tym pytaniu? Może źle się wyraziłem, ze odsiewa to kandydatów. To jest ciekawostka po prostu. Ja nie testuje ludzi, tylko z nimi rozmawiam. Sam jak jeszcze kiedyś chodziłem na rozmowy to nawet jak dostałem ofertę po „teście” to odrzucalem. Ja jestem fanem po prostu rozmowy. Sam czasami mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.
Co do kubernetesa to bawię się 7 lat i jest on
@yggdrasil: no to ja się zgadzam że rozmowa rekrutacyjna to po prostu rozmowa i warto się bardziej skupić na sposobie myślenia i podejścia do problemu a nie szczegółach implementacji. Może zadałbym jakieś pytanie ciekawostkę ale nigdy nie oparłbym na tym swojej decyzji co do kandydata, to że ktoś nie zna kompletnie nieprzydatnej rzeczy z docsów właśnie tego typu ma dosłownie zerowe znaczenie w ocenie zdolności kandydata, to świadczy jedynie o tym
@oxern: AWS to bezpieczny wybór ale jeśli to tylko początek to podstawowe koncepty i tak się przenoszą między chmurami i za dużo nie stracisz przenosząc się na inną, zależy gdzie akurat się dostaniesz do pierwszej pracy
@oxern: gdybyś był zainteresowany to wydaje mi się że GCP również daje za darmo chyba $300? na rok po prostu do zabawy, możesz na tym spokojnie miec odpalone trzy małe instancje compute przez cały rok albo poważny klaster przez 2 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)