Wpis z mikrobloga

Wracając do tego nurkowania to czy tylko ja zwróciłem uwagę, że hamilton tak jakby specjalnie zostawił mu miejsce jakby chciał powiedzieć no młody weź sobie tutaj pozycję a na prostej zaraz ją sobie odbiorę.
Taka gra jak w poprzednim GP, gdzie Max mu chciał oddać pozycję zaraz przed prostą, żeby ją sobie zaraz odebrać.
#f1
  • 8
@PaprykarzXL: Sprawa dość łatwa. Hamilton nie miał kompletnie opon, więc jedyne co mógł zrobić to pojechać szeroko, licząc że większa prędkość w zakręcie i troszkę dłuższa prosta da mu więcej miejsca do rozpędu i walnięcie Verstappena na prostej. Udałoby mu się to, ale no właśnie, z Verstappenem nie ma zabawy, mocno zanurkował, zablokował mu drogę i tyle z tego było. Hamilton chyba kompletnie nie rozumie tego ruchu, bo łapał się na
@Prychacz: Zgadzam się ale mimo wszystko coś tam próbował jeszcze walczyć i w sumie pójście szerzej w nawrocie i próba napędzenia się żeby wyjść jak najlepiej na prostą było najlepszą decyzją. Tylko, że przy wyprzedzaniu max w niego prawie wjechał i go przyblokował przez co gorzej wyszedł. Gdyby nie to, to jestem pewien, że na pierwszej prostej by go wyprzedził.
@PaprykarzXL: próbował wykorzystać to co miał. Końcówka sezonu i wyprzedzanie Hamiltona to głównie zasługa niesamowitego silnika i jego przyspieszenia. Więc myślę, że zadecydował tutaj styl jazdy LH w Mercu, możliwości opon, przewaga silnika. Gdyby opony miały 20 okrążeń mniej to może by coś zdziałał, ale w tym wypadku jedyne na co sobie mógł pozwolić to równać się z Maxem, bo w zakręcie wiadomo co.

Może dlatego styl jazdy Maxa wydaje się