Wpis z mikrobloga

Koleżanka z pracy mojej różowej jest w ciąży, lekarz powiedział jej, żeby absolutnie się nie szczepiła, ponieważ nie ma żadnych badań na temat tego, jak szczepionka może wpłynąć na płód. Wygląda na to, że są jeszcze lekarze z RiGCzem.

#krakow #szczepienia #koronawirus
  • 164
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: Uratowałoby je dbanie o swoje zdrowie, w ich stanie mogło je zabić cokolwiek, zapłaciły cenę taką jak palacze i alkoholicy płacą, trudno
Ja o siebie dbam, nie pije i nie pale zatem nie czuje się zagrożony, a jak zdechne to zdechne i jest to tylko i wyłącznie moja sprawa
  • Odpowiedz
stanowi większe zagrożenie dla ciąży niż jakakolwiek szczepionka


@bartdziur: jakiś dowód? Dodatkowo kobiety w ciaży to zazwyczaj wiek 20-35 lat więc praktycznie zerowe ryzyko ciężkiego przejścia covid.
  • Odpowiedz
@wioslarz-umyslow: Bo nikt w cywilizowanych krajach nie prowadzi badań leków na kobietach w ciąży, po prostu przypadkowo niektóre zostały zaszczepione nie wiedząc, że są w ciąży i na tej podstawie można stwierdzić czy szkodzi kobietom w ciąży czy nie. Z racji, że jest kilka miliardów zaszczepionych ludzi to z tych przypadków łatwo można było wyciągnąć wnioski, że luz malina.
  • Odpowiedz
@malani: Pisałem wyżej. Covid dla młodej kobiety w ciąży nie jest zagrożeniem. Za to istnieje duże ryzyko uszkodzenia płodu i urodzenia kaleki, albo w ogóle poronienia.
  • Odpowiedz
@kaemka: chyba za bardzo ci się słowo badanie kojarzy z wizytą w gabinecie. Nie ma żadnej przeszkody by zebrać dane o których mówisz i opublikować je w czasopiśmie naukowym jako badanie. Powiem więcej, takie badania, na takich danych jak ty mówisz, są prowadzone, są nawet pierwsze publikacje, ale na sensowne wyniki trzeba jeszcze poczekać.
Wyzywać od szuruw to pierwszy ale oprzeć się na badaniach samemu to już wymówki głupie znajduje.
  • Odpowiedz
bo korzysta z najlepszych klinik i konsultuje to z wieloma renomowanymi lekarzami.


@GryzeKisiel: moge potwierdzic slowa kolegi. Ja bylem tymi wieloma lekarzami( ͡° ͜ʖ ͡°) Zesrana zielonka, ktora zarejestrowala sie tylko po to zeby spamowac szczepionkami xD
  • Odpowiedz
w ich stanie mogło je zabić cokolwiek


@krabczy: Na przykład covid. A mogły pożyć jeszcze kilka lat i mieć szansę zadbania o siebie. To ja Ci coś zarzucę, skoro masz 0.0004% szans zejścia na covid to w Polsce podano juz około 45 milionów dawek szczepionki, w raporcie z NOP znajduje mi około 88 zgonów (które wcale nie muszą być powiązane ze szczepionką, bo to jest tylko raport zgłoszonych NOP). Jak sobie
  • Odpowiedz
@Nupharizar: lekarka mi powiedziała wprost "młody pan jest, przechorował pan, na pana miejscu bym się nie szczepiła".
(Nie, nie jestem wojującym szurem i nie wyciągnąłem tego z dupy xD)
  • Odpowiedz
@GryzeKisiel: moge potwierdzic slowa kolegi. Ja bylem tymi wieloma lekarzami( ͡° ͜ʖ ͡°) Zesrana zielonka, ktora zarejestrowala sie tylko po to zeby spamowac szczepionkami xD


@MehowM: Nie zesraj się, po prostu nie mogłem patrzeć na te idiotyzmy które tutaj czarmanderki serwują 24/7 i jak ten portal zszedł na psy. Ruskie trolle i same fake newsy na głównej. Myślałem że wybory 2015 to był incydent ale nie,
  • Odpowiedz
@duvel99: A ciąża jest niebezpieczna dla zdrowia, więc Covid skraca okres w którym kobieta jest zagrożona, czyli nie dość, że Covid to katarek, to wychodzi na to że daje zdrowie, szury znów miały rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lekarz który mówi żeby się nie szczepić bo może się coś pacjentowi jest całkowicie zdyskredytowany. Przecież przejście tej choroby ma wielokrotnie większe powikłania i stanowi większe zagrożenie dla ciąży niż jakakolwiek szczepionka

@bartdziur: cooo? Lekarzowi ktory nakazalby szczepic cieżarną mlodą kobiete sprzedalbym kopa w dupe. Calkowicie zdyskredytowany to są twoje wypociny baranie.


@mateos11: lepiej wierzyć randomowi z neta, niż lekarzowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaemka: oho, nie potrafię się obronić to przechodzę do ataku. Naprawdę, to nie jest tak, że jak coś sobie wymyślisz i ktoś tego nie obali to to jest prawdą. A to czy takie badania się toczą, raczej nie znajdziesz na pubmedzie, bo tam już są opublikowane badania. Część badań w trakcie, jest na clinicaltrials.gov. Brakuje ci trochę podstaw ale szastasz pojęciami na prawo i lewo.
  • Odpowiedz
Za to istnieje duże ryzyko uszkodzenia płodu i urodzenia kaleki, albo w ogóle poronienia.


@kaemka: Jakie duże ryzyko? Duże ryzyko byłoby wtedy gdy przy COVID masz 5% szans na urodzenie kaleki, albo 30% szans na poronienie. A wg badań jest nieznacznie większe niż normalnie z tego co czytam, dodatkowo problem z tymi badaniami jest taki, że to nie są ślepe próby. To są analizy statystyczne, które są skrzywione. Sam fakt tego,
  • Odpowiedz
Sami oczywiście nie są zaszczepieni i ich rodziny również nie są?


@GryzeKisiel: Nie każdy, będąc lekarzem też łatwiej "być w systemie". Jeden znajomek tak dorabia na boku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Druga sprawa, że presja jest tak duża, że większość nawet nie ma wyboru. Jak dostaną nopa, albo się przekręcą to absolutnie nikt o nich nie zadba, w końcu to szczepienie "dobrowolne" warunkowo dopuszczonym specyfikem jeśli mamy
  • Odpowiedz