Wpis z mikrobloga

  • 511
#finanse #polska #bekazpisu #bekazlewactwa #polityka #neuropa #heheszki

PiS zadłuża nas na zewnątrz w zatrważający sposób i nieudolnie próbuje to ukrywać. Do tego robi to w kraju, którego działania kraje demokratyczne potępiają.


https://www.gov.pl/web/dyplomacja/minister-zbigniew-rau-przyjal-rozpoczynajacego-urzedowanie-w-polsce-ambasadora-chrl-sun-linjiang
źródło: comment_1639724848zhoKrfxaMkhwCKDnqv0NIY.jpg
  • 44
@Opipramoli_dihydrochloridum Ta pożyczka to zadłużanie się w jednej z dyktatur, które traktuje swoich obywateli w sposób niegodny z normami państw demokratycznych. To pośrednie zgadzanie się na działania Chin choćby w kwestii Tajwanu. To pośrednie zgadzanie się na niedemokratyczne działania Chin w Hong-Kongu. To wyłamywanie się z działań UE w sprawie Chin, które powinny być koordynowane że wszystkim członkami UE żeby szły w tym samym kierunku.
Ja rozumiem że PiSowi brakuje kasy, a
tak merytoryczne Miki, jakie widzisz w tym zagrożenia?


@RexxarHell: Chińczycy mają zwyczaj pożyczać wiedząc że dłużnik nie odda, mając na celu przejęcie własności. Patrz np przejęcia portów i różnorakiej kluczowej infrastruktury w krajach afrykańskich, czy nawet przejęcia w UK. Tylko patrzeć co u nas przejmą za grosze przez chciwość pisoczyków i rządy konserwatywstów.

Ogóle polecam popatrzeć gdzie Chińczycy pożyczają na budowę terminali głębokowodnych, które później przejmują. Jak patrzysz pod względem handlowym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwarqq: no zgadzam się z Tobą, i tylko tego się obawiam. Jakby ta kasa faktycznie szła na inwestycje to w sumie why not. Jak na #!$%@? to #!$%@?. IMHO PiS gra na czas, liczy, że EU przejmie ich partia wkrótce, i będą mieli znów czynny bankomat.
@RexxarHell: najgorsze jest to, ze nawet sie nie dowiesz co sprzedali za utrzymanie sie przy korycie, bo umowy na 100% beda utajnione. I może sie okazać że np stracimy port w Gdańsku, albo którąś rafinerę, albo np CPK. Pis jest nieobliczalny i zrobi wszystko by utrzymac sie przy korycie. I tak, infrastruktury sobie nie zabiorą do chin, ale wszelkie zyski z nich już tak, i to oni będą nimi zarządzać. Kontrola
stracimy port w Gdańsku, albo którąś rafinerę, albo np CPK.


@qwarqq: Sorry, ale nie układa mi się to w logiczną całość. Port w Gdańsku rośnie, budujemy przekop mierzei, żeby nie być zależnym od Rosyjskiego widzi mi się, więc sprzedawać Port w Gdańsku?
Rafineria, nie po to chcą łączyć Lotos z Orlenem, żeby mieć Polskiego czebola, żeby teraz Chińczykom to oddawać.
CPK, nie po to tyle walczyli z opozycją(do tej pory mam
@miki4ever: No ja widzę tylko jedno zagrożenie. Chiński biznes w Polsce, który może zagryźć rodzime firmy.


@RexxarHell: To ty, natomiast jest jeszcze cała sytuacja geopolityczna. Generalnie wpychanie nas w rece Chin to najgorsza możliwa opcja dla nas, chyba nawet gorsza od ZSRR bis
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@miki4ever: no to wiadomo, przecież chyba każdy wie, że Rosja jest dla nich lepszym partnerem. Ale i tak powinniśmy budować sojusze w obrębie naszego regionu tj. Szwecja, Rumunia, Państwa Bałtyckie + wspierać Ukrainę, to jest inna para kaloszy.