Wpis z mikrobloga

  • 7
2306 + 1 = 2307

Tytuł: The man who died twice
Autor: Richard Osman
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9780241425428
Tłumacz: Brak - książka wydana tylko po angielsku
Wydawnictwo: Viking
Liczba stron: 423
Forma książki: e-book
Ocena: ★★★★★★★★★

Świetna kontynuacja przygód mieszkańców domu starców.

Tym razem zaczynamy z przytupem, Ibrahim zostaje napadnięty, a główna sprawa będzie dotyczyła podwójnego zabójstwa i kradzieży diamentów wartych 20 milionów. Niestety tytuł jest zbyt dużym spoilerem, dlatego postaram się uniknąć kolejnych. Elizabeth dostaje list, w którym jej dawny znajomy wspomina o diamentach i czyhającym na jego życie niebezpieczeństwie. Razem z paczką z czwartkowego klubu zbrodni, postanawia rozwiązać zagadkę i ustalić sprawców 2 morderstw oraz kradzieży.

Dzieje się tu zdecydowanie więcej niż w pierwszej części, jest tu również bardziej złożona i ciekawsza sprawa, bo zwłok będzie więcej niż początkowe 2, które wymieniłem. Dużo ważniejszą rolę odegra również Bogdan, jeden z pracowników ośrodka, polskiego pochodzenia. Intryga jest świetnie napisana, wciągająca i dająca sporo do myślenia czytelnikom, którzy sami spróbują rozwiązać zagadkę. Ciekawym zabiegiem jest wykorzystanie sympatii do osób starszych, jako atutu przy prowadzeniu śledztwa. Nasi bohaterowie są też bardziej mobilni i obeznani w technologiach, wydawałoby się zarezerwowanych, dla dużo młodszego pokolenia. Policjancie też wydają się jakby bardziej inteligentni, może między książkami zrobili im jakiś kurs z kryminalistyki ;)

Jedyne do czego mogę się przyczepić to długość, bo choć książka jest dłuższa niż pierwsza część, to rozwiązania zagadki dostajemy już przy około 75-80% książki i później pojawiają się już tylko niepotrzebne dywagacje. Mam wrażenie, że autor zakładał napisanie książki podobnej objętościowo do pierwszego tomu, a później ktoś wymógł na nim jej wydłużenie. Mniej więcej te 40-50 stron różnicy jest właśnie zbędne.

Autor zapowiedział 3 tom na jesień 2022, co dobrze rokuje dla tej serii i mam nadzieje, że nie skończy się na trylogii.
Choć mam oba tomy w bardzo ładnym papierowym wydaniu, to czytałem je w wydaniu Kindlowym, bo są w średnio poręcznym formacie B5.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
171/150
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi
ali3en - 2306 + 1 = 2307

Tytuł: The man who died twice
Autor: Richard Osman
Gatu...

źródło: comment_164003242040kWqSuAZjRlJ8lzK3sQxp.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-01-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 424

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Rodzina Corleone (Edward Falco) - najnowsza recenzja usera zranoI ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Morderczy wyścig (Jorge Zepeda Patterson) -