Wpis z mikrobloga

Czy ktos z was miał robiona poprawkę operacji ACL, po pierwszej nigdy nie miałem pełnego wyprostu pomimo intensywnej rehabilitacji i zabiegów. #acl czy po drugiej coś u was się zmieniło? Rezonans wykazał uszkodzony przyczep do kości udowej
  • 16
@Rozn3r: Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś dobrego specjalisty. Ja miałem rekonstrukcję ACL u dr Pełki w Opolu. Wróciłem do sprawności sprzed zerwania. Ile minęło czasu od operacji, ja też miałem problem przez pewien czas z pełnym wyprostem.
  • 0
@pietras91: za dwa dni rok od operacji. Byłem operowany u dobrego specjalisty jednak operacja nie pomogła nawet jest trochę gorzej niż przed ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rozn3r: po operacji nie miałeś wyprostu i jak to było? Rehabilitacja bez efektów i od roku chodzisz bez wyprostu? Kurna, ja jestem już 3 miesiące po, rehabilitację niedawno zacząłem, zrost mam, a rezonans w przyszłym tygodniu. Bez wyprostu z powodu zrostu przy rzepce, a on jest skutkiem źle prowadzonego powrotu do zdrowia.
  • 0
@dyskutek2: Po samej operacji dreny nie wyciągnęły za dużo płynu z kolana a chcieli mnie jak najszybciej wypisać bo następnego dnia była już wigilia, po czym na krew poszła w mięśnie i pod skore. Zrobił mi się olbrzymi krwiak na cała nogę. Krioterapia i laser pomógł. Rehabilitacji mówili ze wszystko gitowa z tym wyprostem ze to kwestia czasu i będzie no ale tak chodziłem chodziłem a efektów nie było w pewnym
@Rozn3r: o wow, współczuje, jestem 3 tyg po rekonstrukcji i wczoraj byłem na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty, powiedział, ze moje kolano wyglada jakbym miał operację 10 tyg temu a nie 3. Wyprost mam pełny, ale ciagle siedziałem z wyprostowana noga i ja rozciagałem. Również przed operacją ciągle cwiczyłem na ile noga pozwalała.
@Rozn3r: no ja czuje, że mógłbym już bez kul, tydzień temu jeszcze słabo było a teraz to jak chodzę po schodach śmieci wywalić czy coś, to już dużo pewniej się czuje. No i w końcu za kierownicę wsiądę :D
@Rozn3r: no to elegancko, ale bedziesz zostawal na noc w szpitalu? mnie przy pelnym zgieciu i napięciu mieśni boli pod kolanem, ale to chyba jeszcze jest troche opuchniete i dlatego. Lekarz zalecil mi jazde na rowerze.

A dlugo jestes po rekonstrukcji?
  • 0
@derincon: aktualnie jestem 13 msc po rekonstrukcji. Wiesz co z tych emocji zapomniałem się spytać ale w sumie mi to nie robi czy będę zostawał. Lekarz mówił ze to prosty zbieg i bardzo szybko wraca się do sprawność wiec z tej radości nie pytałem się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@dyskutek2: Nie wspominał nic o tym. Wziął moj opis rezonansu wraz z płytka i sam sprawdzał wiec podejrzewam ze ten uszkodzony przyczep może być przez ten cyklop ale nie wiem. Jeżeli go oczyści to może się okazać ze przyczep jest okej