Wpis z mikrobloga

@kotos00: nie wiem jak z x570 aorus elite, ale mialem wczesniejszy model elity to oddalem na reklamacje az w koncu wymienilem jakos po dwoch miesiacach uzywania. W biosie nie dalo sie ustawic stalego napiecia tylko offsety, ogolnie bios byl tak zorganizowany jakby robilo to dziecko, wywalalo bsody sugerujac, ze to ram albo cpu (testowane wielokrotnie, dzialaly perfekcyjnie bez najmniejszego problemu) - wiec oddalem plyte na gwarancje, niby cos tam zrobili, ale
@kotos00: ale niemozliwosc ustawienia normalnie vcore czy vsoc to nie "trafienie zle", tylko slabo przemyslana konstrukcja. I to nie byl jednostkowy przypadek, a podobne problemy byly zglaszane wielokrotnie, wiec problem byl w samej plycie glownej i gownianej konstrukcji.
@kotos00: Aorus tj. Gigabyte ogólnie robi przyzwoite płyty, nie gorsze niż konkurencja

To oczywiście zależy od konkretneh generacji, bo te mają i lepsze i gorsze. Sam mam Mastera, a to dlatego że na Z390 nie było chyba lepszych płyt, w kwestii VRMów. Nawet Hero i inne wynalazki nie miały podejścia - ale dużo w tym zasługi że wtedy prawie wszyscy poza Gigabyte mocno pokpili sprawę w kwestiach mobo

Jedyne do czego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotos00: Gigabyte leci w kulki z ceną kosztem jakości użytych materiałów. Miałem kiedyś płytę na B450 i miałem zbliżone problemy do megawensza.
Grafikę też mam od Gigabyte bo jestem cebulą i pół roku temu była w serwisie bo komputer przestał ją widzieć.

O zasilaczach nie wspominając
@kotos00: U mnie siedzi Z590 Aorus Elite AX. Nie miałem lepszej płyty. Stablilność, napięcia, wydajność wszystko pięknie chodzi. Stację mam od pół roku i jeśli chodzi o tą płytę, to nie mam się do czego przyczepić. Tylko że mam pod intela, nie wiem jak jest z amd.
@CsMines: Mainboard: x570 Aorus Elite
Proc:Ryzen 7 X5800
Chłodzenie Noctua NH-U12S
Termo: Thermal Grizzly Kryonaut
Ram: 4 x 8 G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Grafika: Gigabyte GeForce GTX 960 Windforce 2X 4GB GDDR5
Zasilanie: SilentiumPC Vero M1 600W

Karta grafiki słaba ale nie mam zbędnych 4k na najtanszego rtx 2060.
Przeznaczenie: Stacja robocza 3d i okazjonalnie gry.