Wpis z mikrobloga

Wolam zainteresowanych moim bigosowym eksperymentem.
Skladniki podzielone byly rowno na dwa male bigosy, jeden robiony byl w #szybkowar a drugi w #wolnowar i oto wynik:

Szybkowar:
Plusy:
+ Czas gotowania to 1.5h
+ Podczas gotowania garnek szczelnie jest zamkniety i dom nieprzechodzi zapachem kapusty
Minusy:
- Podczas gotowania woda nie ma jak odparowac, wiec bigos wychodzi dosc wodnisty

Wolnowar:
Plusy:
+ Bigos puscil malo wody
Minusy:
- Czas gotowania 8h
- Zapach kapusty w calym domu przez kilka dni

Oba bigosy wyszly smaczne, Moim faworytem byla metoda wolnego gotowania i jestem zaskoczony ze bigos z szybkowaru bardziej mi smakuje. Odrazu po ugotowaniu jest taki jaki powinien, znaczy sie smakuje jak dobry bigos trzeciego dnia. Natomiast bigos z wolnowaru jest dobry, ale tak jakby jeszcze wszystkie smaki sie nie do konca polaczyly. bedzie lepszy po kilkurazowym odgrzaniu.

Pierwsze zdjecie to bigos z szybkowaru.

#gotujzwykopem #jedzzwykopem i spam na #uk :)
Moj tag #nietylkomielonka
mielonkazdzika - Wolam zainteresowanych moim bigosowym eksperymentem.
Skladniki podz...

źródło: comment_164034480095ld5bNyyswtHoVMserooM.jpg

Pobierz
  • 51
@mielonkazdzika: też robię w szybkowarze i wody nie puszcza mi jakoś więcej niż jak robiłem w normalnym garnku. Najpierw muszę tylko zagotować surową kapustę żeby trochę zmniejszyła objętość bo inaczej kiszona i mięso już by się nie zmieściły. Gotowanie skończyłem jakoś koło 21, gotowałem 1,5 h. Szybkowar otworzyłem dopiero rano i bigos był jeszcze lekko ciepły.