Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kiedysmialemtubordo: a dodajmy obligacje korporacyjne na catalyscie - np indeksowane wiborem (a w rzeczywistosci kilka pp ponad WIBOR) i obecnie najem wypada slabiutko.

To ze od 2014 mielismy rekordowo niskie stopy i zaden rynek najmu w Polsce - zgoda, wtedy byl czas na inwestycje i osoby kupujace w tym okresie (do 2017/2018) nadal beda mialy zysk. To ze ten czas sie w skali globalnej konczy - spowoduje zapewne odplyw pieniadza z
źródło: comment_1640866371NbEeUUzkA6fQeJ8eGzPKiU.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dupasmoka: na catalyscie sa jeszcze w miare bezpieczne, zalezy od spolki. Gorzej z tymi poza catalystem, tu jest o wiele wieksze ryzyko. Ja sie z tym zgadzam absolutnie. Ale prosze mi podac inwestycje bez ryzyka. Obligacje korporacyjne rzucilem tu jako kolejny przyklad instrumentu o wyzszej stopie zwrotu. Do niedawna takowych, wobec najmu, w ogole nie bylo.
na catalyscie sa jeszcze w miare bezpieczne, zalezy od spolki.


@kiedysmialemtubordo: No wlasnie nie do konca. Skrany przypadek, brak odestek i brak wykupu obligacji to twoja strata = 100%. W przypadku najmu, brak najemców, to strata w postaci pokosztow utrzymania, i ewentalna strata na wartosci nieruchomosci.

I sam przyznasz ze nieruchomosc aby miala wartosc 0, to musi w nia rakieta walnąć, a to wydaje sie byc znaczniej mniej prawdopodobne niz bankructwo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kiedysbedeczerwonka: ale ja sie tu absolutnie zgadzam i sam to przyznaje w wielu miejscach :). Chodzi o to, ze TERAZ nie oplaca sie wchodzic w nieruchomosci. Po tych cenach wejscia i rentownosci. A zarazem sa alternatywne inwestycje, ktorych do niedawna - przez rekordowo niskie stopy - nie bylo.

@dupasmoka: zgoda ofc. Na catalyst byly takie kwiatki jak GetBack, Golub czy Kania.