Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@emil-hogan: w wynajmowanym mieszkaniu. I tak musze zbierac na wklad wlasny. A zony i tak na razie nie zamierzam miec, dzieci tym bardziej bo to nie jest rozwojowy kraj ¯\_(ツ)_/¯

Ja wyjade, moi koledzy wyjada, a ty zostaniesz z mieszkaniem ktore rok z roku bedzie tracic na wartosci tak jak auto.
@ButtHurtAlert: czaruj dalej. Juz widze jak cale terytorium Polski robi sie pustynia w swiecie pomimo batdzo dobrych warunkow klimatycznych. Juz widze oczami wyobrazni tą wyludniona Warszawe w przeciagu 30 lat.

*Wlasciwie to srednio 12 lat, bo kredyt srednio tak jest splacany. A dodatkowo wcale niekoniecznie az tak dlugo, bo wiekszosc ludzi sprzedaje z kredytami mieszkania. Standardowa sprawa.
@feyd_pl: dlaczego mam czytac o dalekiej Japonii, skoro blizej jest do Monachium, Berlina, Paryza, Londynu, Frankfurtu. W Tokio tez ceny wzrosly i to znacznie wiecej niz u nas.

Realny wzrost cen nieruchomości w 25 analizowanych miastach przyspieszył do 6 proc. od połowy 2020 r. do połowy 2021 r., np. Moskwa, Sztokholm, Sydney, Tokio i Vancouver zanotowały dwucyfrowy wzrost cen, podczas gdy Warszawa jedynie o 3 proc. - wynika z raportu UBS.
@emil-hogan: W najblizszych latach ta pusta kasa sie skonczy. Juz jest inaczej niz 2008 roku gdzie po kryzysie inflacji nie bylo, teraz ludzi sie kapneli, ze bogaci drukuja na potege i kupuja ich mieszkania.

To juz nie jest kapitalizm z podrecznikow, bo w takim wydaniu firma jak Boeing powinna byc trupem. Niestety rzady drukuja kase na lewo i prawo, ale wybila inflacja ktora jest jak pozar.
@feyd_pl: ale gdzie nie masz kapitalizmu? Na ksiezycu? W lasach Amazonii? A nie sorry nawet yam jest. Wiec co maja zmienic Twoje gadki? Przez nascie lat splacania kredytu jest wysoce pewne ze trafi sie choc raz na kryzys.

Ja zapakowalem sie po same kule, jak to wyzej osobnik znawca ludzkiej psychiki @ButtHurtAlert wydedukowal. Cóż. Warszawa. Jeszcze zastanawiamy sie z różowa czy damy rade te raty splacic po podwyzkach( ͡° ʖ
Pobierz emil-hogan - @feyd_pl: ale gdzie nie masz kapitalizmu? Na ksiezycu? W lasach Amazonii...
źródło: comment_1640882972W76MPWt76FCq4wLmwqovHV.jpg