Wpis z mikrobloga

W największym skrócie: Samochód nagle stracił moc, przyśpieszenie trwa dużo dłużej, auto szarpie tak, jakby miało bardzo niskie obroty. Przyśpieszanie nie jest jednostajne, mam gaz w podłodze i przez 3 sekundy nie dzieje się nic, a później nagle wbija się na 4k obrotów w moment.
tl;dr


Proszę o poradę, gdzie mam szukać przycyzny problemu i czy jazda z takimi problemami jest bezpieczna.

#motoryzacja #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 12
Wróciłem do garażu i zostawiłem auto odpalone i zajrzałem pod maskę. Słychać ciągle takie terkotanie. Ten dźwięk pojawia się niemal zawsze po odpaleniu, ale po 20 sekundach ustaje i silnik pracuje normalnie. Dziś po 30 minutowej jeździe dźwięk nadal był słyszalny.


@Madridista98: łańcuch rozrządu był rozciągnięty i wydaje się że przeskoczył o jeden ząbek. Odczytaj błędy metodą gaz - hamulec i może coś wymyślimy.
@Madridista98: więc ona ma normalne sprzęgło i nie jest diagnozowalna metodą gaz hamulec bo nie wyświetla błędów w żaden sposób do licznika tylko bezpośrednio w szynę can. Jedź do kogoś kto może to zdiagnozować bo problem może leżeć również w niej. Gdybym od razu to doczytał to nie strzelałbym z tym że naciąg łańcucha rozrządu jest za słaby.