Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak sądzicie, czy po ewentualnym zakończeniu pandemii skończy się powszechny #homeoffice? Moim zdaniem tak, dla zdecydowanej większości ludzi spoza IT. Już teraz w większości #korposwiat moich znajomych gadają, że w najlepszym przypadku będzie hybryda tydzień HO / tydzień z biura, część firm znajomych już pracuje w tym trybie. Na mirko oczywiście się wszyscy odgrażają, że jeżeli będą mieli wrócić do biura to zmienią pracę, ale wg mnie będą to nieliczni ludzie spoza IT; reszta potulnie wróci pomimo narzekania. Nie mnie stwierdzać czy HO na dłuższą metę wypali, ale uważam że nie stanie się to standardem z powodu ograniczeń w komunikacji pomiędzy ludźmi (nie łudźcie się, online to nie to samo co f2f), a przede wszystkim góra będzie chciała mieć pracowników na widoku w celu większej ich kontroli.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d18c3c0ed247000a9270f9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: W mojej firmie przed pandemia pracowało 80 osób wszyscy siedzieli w jednym Open Office, na chwilę obecną firma rozrosła się do 200 osób a biuro wciąż te same... Nie ma siły żeby się wszyscy zmieścili a zarząd zapowiedział że do starego systemu już nie wrócimy. Podejrzewam że tak to będzie wyglądać w większości mniejszych firm.
WierzgającaFeministka: Jak firma słabo płaci to i rezygnuje się ze zdalnego w IT i zmienia na kolejnego zdalnego pracodawcę który płaci więcej xD
Obecnie większym problemem są zarobki w branży a nie przejście z HO do biura
Ja już nie wyobrażam sobie pracować w biurze, tylko zdalnie i z taką pracą jest całkiem spoko

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua