Wpis z mikrobloga

@Szaradoniczka: bo jak czytam poradniki Pani domu jakich środków to nie używają aby pozbyć się osadów kawy, a z kolei na Reddicie filmiki ile kaw musieli zrobić, aby wyparzył się zapach i posmak metalu i chemikaliów

No i ten klasyczny filmik
iErdo - @Szaradoniczka: bo jak czytam poradniki Pani domu jakich środków to nie używa...
@iErdo ja swoją myłam standardowo płynem do mycia naczyn, choć odbiło się to na tej gumowej uszczelce.
Obecnie przemywam całość kawiarki wrzątkiem, właśnie po obejrzeniu tego filmiku. W internecie nie znalazłam jasnej odpowiedzi, póki co jakiejś różnicy też nie czuje.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@iErdo: ja od kilku lat myje samą wodą i miękką szczoteczką + raz na kilka kaw wyciągam uszczelkę z sitkiem i też dokładnie myje - nie ma żadnych osadów, a już na pewno jakiegoś dodatkowego aromatu. Również korzystam z Bialetti

Jeśli się nie mylę co do zasady jednak środków czystości nie należy stosować wyłącznie do kawiarek z aluminium żeby nie uszkodzić warstwy tlenku na powierzchni metalu. Kawiarki z nierdzewki mógłbyś w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@iErdo: ja płuczę codziennie samą wodą (i tak codziennie przecież piję kawę) i nie ma żadnych osadów. Tylko przed pierwszym użyciem trzeba porządnie umyć płynem i później bardzo dobrze wypłukać, żeby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń z fabryki.