Wpis z mikrobloga

Siema, AC u mnie od kilku dni, do tego thrustmaster tmx. Kierownica ustawiona z poradnikami, ładnie pracuje. Natomiast totalnie nie moge wyczuć gazu i hamulca, nie czuje prędkości. To wyczucie samo przyjdzie z czasem? Rozbijam się jakbym zapomniał że mam prawko xD jak uczycie się torów? Najpierw typowo teoria, jak który zakręt pokonywać, znalezienie punktów hamowania itp i później weryfikacja w practyce? Robicie notatki? xD proszę o kilka podpowiedzi dla nowicjusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#assettocorsa
  • 6
Tak samo przyjdzie z czasem. Możesz pomóc sobie tutorialami z yt. Szybciej się nauczysz i złapiesz pewne nawyki które samemu ciężko się domyślić. Sam się też tak paru rzeczy nauczyłem, czy to przez ustawienia kierownicy( parametry) czy też samej jazdy.
@Tylko_noc: dałbym jeszcze jednego plusa jakbym mógł. Udało mi się ogarnąć przejściówkę i podpiąć tv do kompa, ustawiłem fov z kalkulatora. Niesamowita zmiana, aż chce się jeździć :)
@RzaoPaulo: znalazłem dziś i podglądałem kilka, nie zdawałem sobie sprawy że jazda na torze to głównie pamieciówka co jak i kiedy. To trzeba na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Huckush: pamięciowa, wybór odpowiedniej linii, spokojna jazda bez zbędnych nerwowych ruchów, szukanie czasu w miejscach, których już się wydaje, ze go nie ma :D jak już opanujesz tor to dopiero się zaczyna zabawa