Wpis z mikrobloga

Mam siostrę, która jest manipulatorką i złodziejką, przy tym jednocześnie jest ulubienicą rodziców. Są w niej uwięzieni emocjonalnie. Długa historia.
Napisałam dziś do niej taką wiadomość. Zebrałam się do napisania tej wiadomości po latach (załączwm screen)

W tym roku mam ślub i planuje zaprosić całą rodzinę, ale siostry i jej męża nie mam w planach zapraszać, jako jedynych z rodziny, albowiem rzygam ich oszustwami i manipulacjami dzięki którym wyłudzają pieniądze od wszystkich starszych osób w rodzinie.

Czy to dobra decyzja nie zapraszać ich na ślub tego typu osoby?

#rodzina #siostra #pasta #herbata #rodzice #zloto #zlodzieje
Agnsad - Mam siostrę, która jest manipulatorką i złodziejką, przy tym jednocześnie je...

źródło: comment_1641251339tzvLk5TZpSdaQStPDzFNM6.jpg

Pobierz
  • 35
@SarahC: dostałam ten pierścionek od cioci. Gdy moja siostra wyszła za mąż to zabrała z domu rodzinnego wszystkie talerze, szklanki, pościele, sztućce, szkatułkę ze złotem.
Wyprowadzała się w taki sposób jakby wszysyko było jej. Nie było czym zjeść zupy bo nie było łyżek. Nożyczki, igły, no wszystko zabrała z rodzinnego domu.

Ona ogólnie wyłudza od rodziców latami wszystkie pieniądze jakie mają metodą na złego męża.

Ja rzygam tym i nie chce
@Agnsad:

Jak wychowali tak mają. ¯\_(ツ)_/¯

I ja nie chce jej na ślubie ale obawiam się że inni nie przyjdą też.


Pewnie nie przyjdą, bo siostra ich nastawi przeciwko skoro nawet nie rozmawiacie. Natomiast nie twierdziłabym, że to złe. Jakby przyszli to najprawdopodobniej w dniu wesela miałabyś IMBĘ na całą salę że nie zaprosiłaś siostry. Po co ci to? Masz teraz swoją rodzinę i dbaj o to żeby wam się żyło
@Agnsad: mialem przed slubem zla sytuacje w rodzinie, nie zaprosilem rodzicow i siostry ktora jest z zachowania jak twoja. W gescie solidarnosci brat nie przyszedl, mlodsza siostra za to obawiala sie presji psychicznej rodziny i tez zrezygnowala. Efekt? Z mojej rodziny najblizszej nie bylo nikogo, za to byli ludzie, ktoryvh kochałem i zeby bylo smieszniej- byla to strona matki, dwie ciotki. Po tym wszystkim trzeba bylo uciac toksyczne relavje, nie zaluje.
@Agnsad: potraktuj wesele jako impreze a nie pompatyczne przyjecie a bedzie latwiej. Zapros ludzi i rodzine z ktora chcesz spedzic czas a reszte olej. Tylko w przypadku rodziny ja bym raczej komunikowal otwarcie. Inaczej na weselu moga byc dziwne dyskusje ("no ale jak to ze zbyszka nie ma? ")
@Agnsad: trzymaj się tam, ja ostatnio spędziłem swoje pierwsze święta od chyba 30 lat podczas, których ani nie zobaczyłem, ani nie usłyszałem o swoim bracie. Nie wiem czy, żyje, czy siedzi w kryminale, nie wiem nic. Wspaniałe uczucie, na które długo musiałem czekać.