Wpis z mikrobloga

@jedna-madra: piszesz tak jakbyś albo w ogóle nie znała życia albo wszystko opierała na tezach psychologicznych. życie tak nie działa, są sytuacje że dwoje ludzi robi błąd w ogóle się ze sobą wiąże, nie są w stanie się dogadać i nigdy nie będą, i w takich sytuacjach rozstanie to jedyne sensowne rozwiązanie problemu
  • Odpowiedz
Rozwody mają zły wpływ na dusze dzieci.

Trauma z powodu rozstania rodziców jest dla dziecka gorsza niż ich śmierć.

Rozwód sprzyja popadnięcia dziecka w zachowania patologiczne w alkoholizm i narkomanię.


@saakaszi: I mają racje
Szkoda tylko że ordo szuri nie wspomina o tym że życie z starym walacym codziennie sierpa matce może popychać w patologie i alkoholizm jeszcze bardziej. No ale chyba nikt normalny nie oczekuje od turbokatoli jakiejkolwiek logiki (
  • Odpowiedz
@saakaszi: cywilny rozwód czyli unieważnienie umowy cywilno prawnej, dostaniesz bez problemu. Nie wiem tylko po co ludzie dalej się pchają w śluby kościelne, ja nie mam i żyje, do niczego nie potrzebny papier
  • Odpowiedz
ok, rozumiem przekręty typu Nowy Wał, bo na tym przynajmniej ktoś jakiś hajs wyrwie - ale po kiego grzyba tak cisnąć na te zakazy aborcji, zakazy rozwodów itd? Gdzie w tym profit dla tych dzbanów?
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że separację poprzedza zasadniczo taki sam proces, w trakcie którego trzeba wykazać takie same okoliczności, jak przy rozwodzie (oprócz trwałości rozpadu pożycia, co przy zupełnym jego rozpadzie i tak jest zwykle formalnością), i ma niemal dokładnie takie same skutki (alimenty, dziedziczenie etc.), jak rozwód - oprócz tego, że można ją znieść, nie można zawrzeć nowego związku małżeńskiego ani wrócić do poprzedniego nazwiska, oraz paru innych drobiazgów?


@Ultimator:

Z punktu
  • Odpowiedz