Wpis z mikrobloga

1. Weź kredyt na 100.000 zł.
2. Do oddania masz 122.000 zł.
3. Rata 2000 zł.
4. Kup za całość UST.
5. Wrzuć na staking na Anchor Protocol.
6. Roczne APY 20%.
7. Po roku masz 120.000 zł.
8. Co roku dokładaj do puli zysk.
9. Po 5 latach masz prawie 250.000 zł.
10. Zarobiłeś 128.000 zł.
11. Nie masz już kredytu.
12. Trzymasz kolejne 4 lata masz 500.000 zł.
13. Trzymasz kolejne 4 lata jesteś MILIONEREM.
14. Profit.

#kryptowaluty #gielda #bitcoin
  • 46
@mimp:
1. Hack jest możliwy jak we wszystkim. Ciekawe czy mają jakieś zabezpieczenie środków.
2. Jeżeli chodzi o APY to nawet jakby spadło do zero to nie znaczy, że stracisz środki. Wydaje mi się, że bear market tak naprawdę spowoduje większą ilość puli w stakingu. Ludzie będą chcieli trzymać krypto w stablecoinach robiące dochód pasywny przez cały bearmarket.
nie działa aż tak bardzo, przy takim depozycie spadło tylko pol procenta


@onmatopeja: a ile na początku było pożyczone? bo wiesz, to apy nie zależy tylko od tego ile jest w stakingu ale też ile jest pożyczone. Plus na ile dają te pożyczki.
Ale skoro uważasz, że to nie tak to jak to jest? w sensie skąd biorą ust na wypłaty, jeśli nie od pożyczających? drukują? czyli załamanie pega to kwestia
@WhiskeyIHaze: ja już mam swój biznes, ale śmieje się z normalnego systemu i lokat w bankach 1-2%. Moja matka miała lokatę oszczędnościową. Przez 5 lat 6000 zł zrobiło jej zysk 300 zł. Przy takim sposobie jak wyżej miałaby prawie 15000 zł.
@WhiskeyIHaze: to w takim razie muszą brać od pożyczających. Ale jeżeli ten protokół może wypłacić 20% przy stosunku 5,3 do 2 to w takim razie APY tych co pożyczają musi być 2,65 razy większe, czyli niby 53%? Coś nie wydaje mi się.