Wpis z mikrobloga

  • 3103
JA #!$%@?
Jestem z różową na city breaku w Oslo i chcieliśmy w jedno miejsce pojechać pociągiem. No to normalnie z doświadczenia kupiłem bilet z miejscówką nr 135 i drugi bilet, żebyśmy siedzieli razem, z miejscówką 648 (żeby mieć miejsca obok siebie).
A dopiero w pociągu ogarnąłem jaki oni mają #!$%@? system numerowania siedzeń xD Ni #!$%@? nie rozumiem o co chodzi, przecież to nie jest logiczne.

#pociagi #pkp #pdk #norwegia #heheszki
Pobierz Goronco - JA #!$%@?
Jestem z różową na city breaku w Oslo i chcieliśmy w jedno miejsc...
źródło: comment_1641381202UPWyrZxB3KU74dIDcbFsz7.jpg
  • 93
@Goronco: no właśnie zauważyłem że to jednak pokrętna logika xD


@nightrain: SAM JESTEŚ POKRĘTNA LOGIKA, MASZ MIEJSCA OD 1 DO 7 W PRZEDZIAŁACH A JA NIE MASZ PRZEDZIAŁÓW TO TEZ MASZ OD 1 DO 7 TYLKO BEZ PRZEDZIAŁÓW I WIADOMO ŹE TE PARZYSTE PODZIELNE PRZEZ 18 SĄ PRZY OKNIE A TE NIEPARZYSTE BĘDĄCE WIELOKROTNOŚCIAMI 3 SĄ OD ŚRODKA. NATOMIAST OD KORYTARZA SĄ MIEJSCA BĘDĄCE KOLEJNYMI WYRAZAMI CIĄGU GEOMETRYCZNEGO OBLICZANEGO NA
@Babojadek: pamiętam że jakieś wykopki właśnie bronili numeracji w PKP że są logiczne itp. po ich tłumaczeniach nawet mnie przekonali ze faktycznie są logiczne ale tak są logiczne że już nie pamiętam jak to szło


@Lilac: Bo logiczna to może ona jest ale napewno nie intuicyjna
Wystarczy usiąść i chwilę zainteresować się tematem, przecież to bajecznie proste jest JAK JUŻ KTOŚ POŚWIĘCI CHWILĘ
@Goronco: Obstawiam, że to jedyny typ taboru poruszający się po danej linii i mogli sobie ponumerować niezgodnie ze standardami.
@Babojadek: @apneawykopek: @tusk: numeracja pkp to numeracja międzynarodowa, dzięki temu ostatnio jak mi zamienili wagon PKP IC (pociąg się wykoleił i musieli go wycofać) na wagon ČD to wszystko się zgadzało, każdy siedział tam gdzie chciał. Może i numeracja jest nielogiczna, ale działa i jest uniwersalna.