Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki z tagu #kryptowaluty #krypto
Planuje za 100 zł co miesiąc kupować #bitcoin
Zaznaczam ze jestem zielony w krypto. Załozenie oszczędzania długoterminowego ciułacza. Czyli kupuje za 100 zł i nie przejmuje się kursem i tak co miesiąc.

Moje pytanie co będzie najlepszym rozwiązaniem dla mnie? Ktoś mi podrzuci jakiś poradnik od jakiej giełdy zacząć lub poradnik opisujący pierwsze kroki w krypto co trzeba zrobić itp itd?

Jak sprzedam bitcoiny za 5-15 lat to będę musiał zapłacić podatek belki od zysku czy jest opcja na uniknięcie tego?

Zapewne to pytanie tutaj padało 100 razy ale prosiłbym o sprawdzony poradnik, który w normalnych słowach opisuje co i jak.

#oszczedzanie
  • 46
@dzester: szczerze? Kupowanie btc za 100zł per miesiąc moim zdaniem nie ma sensu - po prostu jest to zbyt mała kwota, ale oczywiście zależy na jaki zysk się nastawiasz za te parę lat.

Co do giełdy to polecam konto maklerskie XTB albo po prostu założyć konto na binance(giełda chyba top2), mogę podesłać referala ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do wypłat podatek należy odprowadzić wg prawa, jak zrobisz
@DivooN: Po prostu buduje swój portfel inwestycyjny ;) a te 100 zł/msc zamiast jednego wyjścia z kumplami w miesiącu chce wbić na krypto i wrócić do tego np po 10 latach ;)
@dzester nie słuchaj tych dzbanów. Sam kupuje za podobną kwotę Bitcoina od ponad roku i jest bardzo dobrze.

Potrzebujesz jakiegoś konta w obcej walucie - np revolut, konta w kantorze/giełdzie kryptowalut gdzie są tanie wypłaty. Oraz jakiś portfel sprzętowy dla zabezpieczenia środków.
@dzester: warto nawet 100 zł, nie daj się namówić na jakieś szity/alty. Najważniejsze to przyoszczędzić na róznego rodzaju wpłatach, wypłatach w twoim wariancie. Może nawet lepiej przetrzymać na giełdzie trochę dłużej pieniądze (co oczywiście ma swoje wady) i np. wypłacać co trzy miesiące.

Jak ja zaczynałem z btc to też każdy pieprzył, że gówno, nie warto, to koniec bitcoin. Każde 100 zł z tamtego okresu dzisiaj jest warte prawie 10000 zł.
@dzester jeżeli chcesz budować portfel długoterminowy to tylko btc oraz najbardziej legitne alty (eth, ltc, bnb). Nie baw się w hazard jak kolega wyżej, równie dobrze możesz co miesiąc kupować zdrapki i wyjdzie na to samo jak liczysz na złoty życiowy strzał i stratę pieniędzy. Nie wchodź też w żadne shity jakie przeczytasz na tym portalu, ponieważ za rok 90% nie będzie istnieć albo już nigdy się nie podniesie. Skup za 100
@dzester: unikaj też wszystkich szitów jak eth, ltc, bnb. Oczywiście można wybrać strategię, że wybieram szity i liczę na duży zysk, ale równie dobrze można iść do kasyna.

Eth - scam, który sprzedaje ludziom bajki o dziurawym PoS od 7 lat, a ludzie to kupują. "Kryptowaluta", gdzie twórca na wstępie zgarnąl 50 % coinów w odniesieniu do dzisiejszej liczby coinów! To tak jakby twórca bitcoina powiedział "wydaję bitcoina, która będzie miał
@pawqoo: dodatkowo nie polecam oglądać żadnych polskich kanałów o krypto, dlatego że będziesz naciągany na gówniane kursy oraz będziesz otrzymywać często sprzeczne i nielogiczne informacje. Po prostu miej wylane na wszystko, skupuj sobie co miesiąc za wybraną kwotę, wypełniaj co rok pit38 aby móc wliczyć koszty oraz przechowuj dowody zakupu z giełdy na dysku. Do zakupu oraz sprzedaży polecam binance, ale jak uzbiera Ci się trochę większa kwota to poczytaj o
@dzester: powiadamiając urząd skarbowy regularnie o skupie krypto będziesz mógł w dalszej przyszłości powiedzmy za 5+ lat odliczyć koszty i dzięki temu zapłacić niższy podatek. Jeżeli nie będziesz tego pitu wypełniał to za 5 lat przy sprzedaży btc zapłacisz podatek od tego co włożyłeś + zyskałeś, a jeżeli będziesz wypełniał to zapłacisz 19% tylko do tego co zyskałeś
@dzester: nie słuchaj shiciarzy, nie słuchaj typów co mówią że jakaś kwota jest za mała. Załóż sobie coinbase i kupuj przez coinbase pro, pozniej wyplacaj na wlasny portfel

bonusowo dostaniesz hajs z quizów xD