Wpis z mikrobloga

Siemanko Murki, czy ktoś z was może miał taką sytuację, że Planet2000 nie wykrywał totalnie modułu poduszek powietrznych w
#peugeot ? Dokładniej chodzi o 307. Generalnie w samochodzie działają wszystkie opcje, łącznie z automatyczną wycieraczką, a jednymi drażniącymi elementami są wyświetlające się kontrolki airbag. Po podpięciu komputera pod samochód (znajomy mechanik się wpinał, ale nie jest biegły w elektryce), nie szło w ogóle wejść w moduł poduszek, tak jakby był "wycięty". Chciałbym zebrać kilka informacji jak może przypuszczalnie wyglądać naprawa takiego uszkodzenia, na co zwrócić uwagę. Naprawa będzie zlecona komuś, kto się zna, ale wolałbym mieć jakieś info, żeby wiedzieć, o co pytać elektryka. Auto jest dodatkowym pojazdem mojej siostry, która go niedawno kupiła. #samochody #elektronika #elektryka #elektronikasamochodowa
  • 12
@wypokowy_expert: Przecież to nie zależy mi na totalnie trafionej diagnozie, a jedynie na luźne pogawędce, dzięki której pojawią się różne tezy i może jakaś będzie właściwa, a jeśli nie, to trudno. :)
@Boyzee: w samochodach grupy PSA nie powiedziane, że dostaniesz się uniwersalnym sprzętem do wszystkich modułów to raz. Do tego potrzeba sprzętu który zwie się Lexia2000.

Pewny jesteś, że nie padły czujniki obecności w fotelach?
@Bad_Wolf: Znajomy ma właśnie Lexia2000 i program Planet2000, ale nie mógł totalnie znaleźć modułu poduszek. Wtedy łatwiej by było określić co jest nie tak, tam zapewne wyświetliłoby, która poducha nie gra.

Odnośnie czujników obecności w fotelach - ciężko to troszkę na ten moment zdiagnozować. Wydaje mi się, że na początku trzeba by doprowadzić do ładu całą logikę tych modułów, żeby był do nich dostęp. Słyszałem, że ponoć we francuzach lubią kostki