Wpis z mikrobloga

Zdolność na prawie 800 tys. Kredo chciałem na 480 na stałą stopę. Wniosek złożony w drugiej połowie grudnia z ofertą WIBOR 6,2. Ale gdy jest realna szansa że bank może przegrać na tym zakładzie to cyk odmowa xD
To tyle w temacie wykopków mieszkających z matką co się śmieją ze ludzie biorą na zmiennej.
Zmienna stopa i gotowość na ratę która może urosnąć o 1-1,5 tys to jedyna możliwość kredytu w pl xD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 23
via Android
  • 0
@kozerus tak, na ich decyzję jeszcze czekam ale nie mam ciśnienia. Poczekam chyba do lata na stabilizację sytuacji.

Mi się wydaje że jednak bank czuję swąd i nie chce dopłacać do interesu
@xqwzyts: Daj znac co bylo powodem odmowy i ile czekales? robiles wszystko sam czy pomagał Ci doradca nieruchomosci? Sam sie zastanawiam czy dostane kredyt, w grudniu liczylem zdolnosc to doradca powiedzial ze wyszla mi na poziomie 1mln zlotych. Miales 10% wkladu czy wiecej? Ogolnie wiem tyle ze teraz o kredyt bedzie ciezko bo bankom sie nie oplaca dawac kredytow nie znajac planow co na nastepne miesiace co dalej ze stopami.
via Android
  • 0
@eskejper spoko, dam znać. Wszystko szło przez doradcę. Wkład 20%. Do wartości nieruchomości 500k było dołożone 100k na wykończenie. Minus 120 koła wkładu to 480 właśnie.
@xqwzyts: to może być bardziej zawiłe, równie dobrze możecie pracować u rodziny i bank niechce dać kredytu bo nie daje wiary w deklaracje wypłat. Albo pracujesz w branży zagrożonej, gastronomia, hotelarstwo.
@xqwzyts: no bo bank chce cię orżnąć z kasy, a nie ci pomóc. A państwo tylko mu przyklaśnie.

Inna sprawa, że stopy prawie na pewno będą rosnąć dalej i bank o tym wiem, stała stopa teraz by im się nie opłacała tak jak zmienna.