Wpis z mikrobloga

poprzedni tydzień

Cześć wszystkim!

Za nami pierwszy tydzień zmagań w tym roku i nie ida zgodnie z planem. Strata niewielka, bo tylko 2-3 złote ale znowu - nie tak miało wyglądać wejście z przytupem :P

Wynik na tydzień 01 / 2022: 1386,68 / 1400 zł

- Investor Zrównoważony | 98,85 / 100 zł
- Investor Obligacji | 189,88 / 200 zł
- Investor Quality | 52,60 / 50 zł
- Investor Dochodowy | 48,77 / 50 zł
- UNIQA Makroalokacji | 100,75 / 100 zł
- Generali Stabilny Wzrost | 93,49 / 100 zł
- UNIQA Amerykańskich Obligacji Korporacyjnych | 98,59 / 100 zł
- Allianz Obligacji Globalnych | 199,96 / 200 zł
- Allianz Globalny Stabilnego Dochodu | 199,43 / 200 zł
- PKO Akcji Nowa Europa | 101,35 / 100 zł
- PKO Akcji Rynku Amerykańskiego | 203,11 / 200 zł

Do kwietnia walczę o wyjście na plus. Oczywiście dalej będę uśredniał cene zakupu. Ale jeżeli przez 3 miesiące nie będę w stanie zarobić 15 złotych przy włozonych 2K to niestety muszę pochylić się, zwrócić honor i przejść na etfy lub coś innego.

tag do obserwowania #odzeradoklasysredniej
#inwestycje #funduszeinwestycyjne #oszczedzanie #pieniadze #finanse , trochę #gielda
  • 8
@radekr: na decyzję złożyło się kilka innych czynników. Kredyty poszły w górę, wykończenie mieszkania poszło w górę, trzeba będzie małą kreche wziąć, więc to trzeba będzie spłacić w pierwszej kolejności. Później będzie czas na inwestycje, nawet na tak małą skalę jak moja. Ale zrobimy to już w inny sposób :)
W kwietniu minie 9-10 miesięcy od zainwestowanej pierwszej zlotówki i może nie oczekiwałem cudów, jednak jakiś + mógłby sie pojawić. Zwlaszcza
@surveyorONboard: sprawdziłem pierwsze lepsze z brzegu ten Investor Obligacjii i masz tam w 3 ostatnie lata spadek, w horyzoncie 5 lat masz 7% i jakieś 20 % ponad w 10 lat i chyba w takie okresy powinienieś celować przed kupnem ?
@bruhhhhhhhh: jak dobrze sprawdzam na stooq, to na ostatnie 5 miesięcy jest min 5% wzrostu :)
@radekr: bo liczę w ten sam sposób jak wiek bombelkom ;). Załozyłem po prsotu już termin podsumowania inwestycji i do niego się odniosłem. Ale tak, inwestuje od pół roku :)
@czpiej97: zgadza się i w takie okresy będę pewnie celował ale chyba nie w TFI. Wyprostuję się z finansami osobistymi to będe myślał